• Informacje o szkole

• Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach to placówka oświatowa znana w środowisku lokalnym ze względu na bogatą historię i tradycje. Powstała w 1922 roku i służyła kilku pokoleniom mieszkańców. Po wprowadzeniu reformy W 1999 r. stała się 6-letnią szkołą podstawową, a w 2017 r. na mocy ustawy Prawo Oświatowe została przekształcona na ośmioletnią szkołę podstawową. Uczą się w niej dzieci pochodzące z różnych środowisk wychowawczych. Niektóre z nich potrzebują opieki specjalistycznej (psychologiczno-pedagogicznej), inne ukierunkowania w rozwijaniu zdolności, a wszystkie pragną akceptacji i poczucia bezpieczeństwa.

Celem działalności szkoły jest doprowadzenie do tego, aby uczniowie poprzez wiedzę, umiejętności i postawy społeczne zdobyte w procesie dydaktyczno -wychowawczym byli przygotowani do życia w warunkach współczesnego świata.

Uważamy, że najlepsze efekty osiągniemy poprzez integrację środowiska Nauczycieli-Uczniów-Rodziców. Współpraca pozwoli nam na kompleksowe działania i wpłynie na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Wartości, jakimi się kierujemy to: szacunek, poczucie własnej godności i tolerancja. W pracy odwołujemy sie do tradycji szkoły, a naszą dewizą jest życzliwość i otwartość.

BAZA LOKALOWA

Szkoła znajduje się w centralnej części miasta. Budynek szkoły ma ponad 90 lat i modernizowany jest zgodnie ze stylem architektonicznym w jakim powstał. Duże, jasne sale lekcyjne, przestronne korytarze, pamiątkowe tablice nadają wnętrzu specyficzny charakter. Budynek jest funkcjonalnie zagospodarowany i estetycznie urządzony. Na trzech kondygnacjach znajduje się 12 sal lekcyjnych, 2 sale komputerowe, duża i mała sala gimnastyczna. Jest jedna przestronna świetlica, pokój pedagoga szkolnego, sala do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, sala do zajęć SI, stołówka z zapleczem kuchennym i biblioteka. Na poddaszu znajduje się gabinet lekarski.  Organizując pracę szkoły staramy się zapewnić im warunki wszechstronnego rozwoju i przygotować do życia w realiach współczesności.

Od 1 września 2021 roku ze względu na zbyt dużą liczbę uczniów w stosunku do bazy lokalowej Szkoła otrzymała drugą lokalizację na ul. Dużej 3. W filii szkoły uczą się uczniowie klas siódmych i ósmych.

OGÓLNE DANE O SZKOLE

- liczba uczniów 732