• Z życia świetlicy maj 2020

• W maju nauczyciele świetlicy kontynuowali zdalne nauczanie. Wysyłali uczniom klas

1 – 3  propozycje różnych zajęć i zabaw. Były to: filmy edukacyjne, piosenki, propozycje prac plastycznych oraz zabaw i gier umysłowych i ruchowych.
          Realizacja tematyki: ,,Dzieci z różnych stron świata” miała na celu
          zapoznanie uczniów
          z życiem dzieci na innych kontynentach oraz kształtowanie tolerancji i szacunku do innych ludzi bez względu na wygląd i kolor skóry. Zaproponowaliśmy uczniom: obejrzenie filmu edukacyjnego ,,Jak spędzają czas dzieci na świecie”?, rozwiązanie krzyżówki  on-line,  przeczytanie wiersza Wincentego Fabera ,,Dzieci świata” oraz naukę piosenki pt.: ,,Kolorowe dzieci” Majki Jeżowskiej.
          Drugi tydzień maja poświęciliśmy  na zapoznanie uczniów z historią miasta Marki, jej zabytkami
          i ciekawymi zakątkami. Wysłaliśmy poprzez dziennik Librus linki z filmami o naszym mieście. Zachęciliśmy uczniów, aby  napisali własny wiersz o  Markach oraz by
          nauczyli się piosenki Wandy Chotomskiej ,,Na majówkę”.
          W  maju, gdy kwitną bzy, a na dworze pachnie wiosną obchodzimy Święto Szkoły, które ma na celu zgłębianie jej bogatej historii i tradycji.
          W świetlicy nie zapominamy o tym ważnym wydarzeniu dla naszej społeczności szkolnej i lokalnej.
          Z  tej okazji uczniowie wykonali w swoich domach  prace plastyczne – ,,Kwiaty dla mojej szkoły’’,
          a inni sfotografowali pięknie kwitnące kwiaty dedykując  je naszej szkole. Oto efekty:

galeria zdjęć

Święto szkoły, stało się również okazją do zapoznania uczniów z historią życiorysem Józefa Piłsudskiego i do nauki hymnu szkoły. W maju dużo czasu poświęciliśmy, aby zachęcić wszystkich do czytania książek, mówiliśmy o ich znaczeniu i szanowaniu. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych realizowaliśmy poprzez filmy edukacyjne, wiersze i opowiadania. Świetnie pasowała do tej tematyki ,,Piosenka o czytaniu książek”.
          Nie zapomnieliśmy również o zajęciach ruchowych dla naszych najmłodszych, wysyłaliśmy im filmiki
           z różnymi zabawami, grami oraz tańcami. Mamy nadzieję, że uczniowie zadbali o swoją kondycję
           i świetnie się przy tym bawili.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, którzy skorzystali z naszych propozycji. Szczególnie podziękowania kierujemy do tych, którzy wysłali do nas zdjęcia swoich prac. Zaangażowanie wszystkich uczniów zostało docenione punktami z zachowania.
          25 maja po długiej przerwie związanej z pandemią powitaliśmy uczniów klas młodszych, którzy uczestniczą w zajęciach świetlicowych oraz dydaktycznych.
          Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

galeria zdjęć