• 2006-2011

•  Nasza Szkoła nosi imię „Pomnik Zwycięstwa 1920 roku”. Znana jest w lokalnym środowisku ze względu na bogatą historię i tradycje. Powstała w latach 20-tych ubiegłego stulecia i nazywana jest potocznie „starą szkołą”. Mimo zmian jakie dokonywały się na przestrzeni lat, zachowała swoją tożsamość. Jest symbolem ważnych dla Polaków wydarzeń.
          Jesteśmy zobowiązani aby kultywować jej tradycje i pamiętać o przeszłości. Święto Szkoły, które obchodzone jest od 1992 roku (zawsze w maju, gdy kwitną bzy, a na dworze pachnie wiosną) jest częścią projektu edukacyjnego, mającego na celu zgłębianie historii szkoły. Tego dnia spotykają się przedstawiciele wielu pokoleń związanych ze szkołą - byli dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy i absolwenci. Szkołę odwiedzają również sympatycy i przyjaciele, przedstawiciele władz miasta, kombatanci, honorowi obywatele miasta Marki oraz ludzie związani z historią i kulturą Marek.
          Uczniowie przez cały rok zdobywają wiedzę, gromadzą materiały i przygotowują program obrazujący wybrane wydarzenia z życia szkoły, pokazują swoje talenty oraz przybliżają gościom bogatą historię naszej szkoły.

rok szkolny 2006/2007

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali  przedstawienie, które swoją formą przypominało jeden dzień z życia szkoły. Odbyła się lekcja historii, języka polskiego, wychowania fizycznego oraz muzyki. Młodzi artyści wehikułem czasu przenieśli się w XVI wiek  i odtworzyli legendarne spotkanie królowej Bony z pustelnikiem.

rok szkolny 2007/2008

W czasie uroczystości odbyła się prezentacja programu przygotowanego przez uczniów pt. „Szkoła – Pomnik – niemy świadek historii”

rok szkolny 2008/2009

W tym roku uczniowie przygotowali wesołe przedstawienie ukazujące sceny z życia szkoły.

rok szkolny 2009/2010

W  roku szkolnym 2009/2010 inspiracją do organizacji święta szkoły była dokumentacja z 1926 roku, którą otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pana Antoniego Widomskiego.
          W 1926 roku Stany Zjednoczone świętowały swoje 150-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji w Polsce przeprowadzono akcję przygotowania księgi pamiątkowej w podziękowaniu za pomoc okazaną polskim dzieciom. Wpisy dzieci ze szkoły w Pustelniku znalazły się na czterech stronach w tomie 109.

rok szkolny 2010/2011

Podczas święta szkoły w roku szkolnym 2010/2011 uczniowie wyśpiewali i wytańczyli jak spędzają czas w szkole współcześnie a  absolwenci powspominali jak bywało u nas przed laty.