• Szlak Współtwórców Niepodległości

Patroni mareckich ulic i uliczek

Bohaterowie Niepodległej

Uczniowie klas VI i VII zostali poproszeni o poszukanie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania ulicy, której patronem jest osoba związana z walką o niepodległość naszej Ojczyzny. Następnie chętni uczniowie otrzymali schemat, według którego mieli wykonać wizytówkę wybranego Bohatera Niepodległej. Byli też uczniowie, którzy wykonali krzyżówki oraz rebusy, których rozwiązaniem było nazwisko wybranego patrona ulicy.
          Łącznie zostało wykonanych ponad 50 prac. Najwięcej wizytówek ukazywało: Józefa Hallera, Józefa Piłsudskiego oraz Romana Dmowskiego. Są to duże ulice usytuowane w obwodzie naszej szkoły, leżące w bezpośrednim jej sąsiedztwie.  Najciekawsze prace zostały umieszczone w albumie zatytułowanym: „Patroni mareckich ulic i uliczek”.  Zostanie on wyeksponowany podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole.

Hanna Polkowska