• eTwinning

eTwinning to społeczność szkół w Europie.

Z radością informujemy, że nasza Szkoła przystąpiła do projektu realizowanego na platformie eTwinning. Realizacja tego projektu jest związana z realizowanym przez nas projektem w ramach programu Erasmus+ Researching innovations in special needsNaszym celem jest dzielenie się rezultatami i inspirowanie nauczycieli europejskich do pracy z uczniami posiadającymi specyficzne trudności w uczeniu się , mającymi rozmaite dysfunkcje oraz niepełnosprawności. Wierzymy, że umieszczanie na platformie wypracowanych wspólnie rezultatów tj. filmy instruktażowe, metody pracy specjalistów pracujących w szkołach krajów partnerskich będzie miało korzystny wpływ na poziom i efektywność nauczania.

Kilka słów o eTwinningu

eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Nowa podstawa programowa nauczania języków promuje realizację projektów na platformie eTwinning , jako doskonałe narzędzie do zdobywania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji, rozbudzania kreatywności zarówno uczniów jak i nauczycieli.