• Tekst do odczytu maszynowego
          Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach

Czym się zajmujemy

1.  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach zwana dalej szkołą jest placówką publiczną, która:
          • prowadzi bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie ramowych planów nauczania;
          • przeprowadza rekrutację uczniów w oparciu o zasadę powszechnej dostępności;
          • zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach;
          • realizuje programy nauczania uwzględniające podstawę programową kształcenia ogólnego i podstawę wychowania przedszkolnego;
          • realizuje ustalone przez ministra właściwego ds. oświaty i wychowania zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów;
          1. Szkołą  zarządza dyrektor Beata Szczypkowska;
          2. Siedziba szkoły znajduje się w Markach przy ulicy Pomnikowej 21 oraz przy ulicy Dużej 3.
          3. Organem prowadzącym jest Gmina Miasto Marki z siedzibą w Markach przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki.
          4. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowiecki Kurator Oświaty z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa.

Kontakt ze szkołą:
          Adres: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach,  ul. Okólna 14,  05-270 Marki
          e-mail: sp3@marki.pl

W jakich godzinach pracujemy
          Szkoła jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach : 8.00 – 16.00

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Aby skutecznie komunikować się z naszą placówką osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:
              • sporządzić pismo i wysyłać je na adres Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach,
              • sporządzić i dostarczyć pismo do Sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach,
              • sporządzić i wysyłać wiadomość na adres e-mail: sp3@marki.pl,
              • zazwonić pod numer  022 7811291,
              • skorzystać z usługi wideotłumacza dostępnej na stronie https://pzgomaz.com/conference - usługa ta wymaga od osoby dostępu do Internetu i kamery w komputerze, telefonie lub tablecie.

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych:
           Aby wejść do szkoły przy ulicy Pomnikowej można skorzystać z wejścia przy bibliotece, które jest odpowiednie dla osób niepełnosprawnych, starszych i dla mam z dziećmi.
          Na parkingu przy budynku szkolnym od strony ulicy Walewskiej znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Przy wejściu do szkoły na ulicy Dużej 3 na schodach znajduje się podjazd  dla osób z ograniczeniami mobilności lub dla matek z wózkami i osób starszych.
          Na parkingu przy budynku szkolnym od strony ulicy Dużej znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.