• Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki

• „Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki”  2018-2020

Projekt pt. „Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki” realizowany był w partnerstwie pomiędzy Gminą Miasto Marki i firmą Mały Inżynier w okresie IX 2018 – XII 2020. Ze względu na pandemię koronawirusa został przedłużony do końca marca 2021 roku. Wartość projektu: 1 903 834,72 zł, w tym wkład własny: 95 500,00 zł. Celem projektu był rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach. Został on osiągnięty poprzez:
             a) rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u 800 uczniów (400K) poprzez objęcie uczniów wysokiej jakości dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi w okresie szkolnym i wakacyjnym;
             b) rozwój kompetencji 64 nauczycieli (56K);
             c) doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych.
          Dofinansowanie UE: 1 523 067,78 zł

W projekcie realizowane były bezpłatne zajęcia dodatkowe:
          1. Spotkanie z królową – zajęcia z matematyki
          2. Przyrodnicze laboratorium