• 20.10.2022 Warsztaty kulinarne

W czwartek 20 października w naszej świetlicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których były wyciskane soki z różnych owoców i warzyw. Zajęcia składały się z trzech części. Na początku uczestnicy obejrzeli krótkie filmiki na temat wartości odżywczych soków. Następnie nauczyciele oraz chętni uczniowie obierali i kroili marchewki, jabłka i pomarańcze, po czym nastąpiło wyciskanie soków i to, na co wszyscy najbardziej czekali, czyli ich degustacja. Dzieci były zadowolone i nieco zdziwione słodkim smakiem napoju bez dodatku cukru. Soki były pyszne i wszyscy prosili o dolewkę, dlatego też planujemy kolejne zajęcia, na których będziemy przygotowywać zdrowe i smaczne soki.

• 26.10.2022 Warsztaty kulinarne

Podczas zajęć kulinarnych uczniowie uczą się samodzielnie przygotowywać posiłki z wykorzystaniem prostych przepisów. W tym tygodniu uczniowie klasy 3c poznali przepis na ciasto, z którego przygotowali pyszne gofry. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli rozwijać swoją kreatywność i samodzielność.  Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

• 25.10.2022  Zajęcia indywidualne klasa III Zestaw LEGO® Education SPIKE™

Pani Joanna Repelowicz na zajęciach z uczniami wykorzystuje edukacyjne klocki Lego. Zestaw LEGO® Education SPIKE™ to narzędzie nie tylko do nauki przedmiotów STEAM i edukacji językowej ale także społecznej i emocjonalnej. Dzięki łatwemu w użyciu sprzętowi i intuicyjnemu językowi kodowania metodą "przeciągnij i upuść", wspaniale angażuje uczniów w zajęcia edukacyjne, pomagając im rozwiązywać złożone problemy.Temat dzisiejszych zajęc to Wielkie przygody – Jaskiniowy samochód. Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

• 6.10.2022   Zajęcia indywidualne klasa IV – Zestaw LEGO® Education SPIKE™

Celem zajęć jest rozwijanie kompetencji emocjonalnych w obszarze rozwijania zainteresowań, samodzielności oraz samoświadomości.Temat dzisiejszej lekcji to Niesamowity park rozrywki – Stoisko z przekąskami oraz Huśtawka idealna.
        Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

Niesamowity park rozrywki

Huśtawka idealna

• W roku szkolnym 2022/23 w naszej szkole działa koło fotograficzne. Prowadzi je pasjonat fotografii Pan Przemysław Polakowski. Pierwsze zajęcia to poznawanie podstaw fotografii i pierwsze zdjęcia z wykorzystaniem sprzętu z programu laboratoria przyszłości.