• Zdrowe żywienie 2014/15

    • W  roku szkolnym 2014/2015 kontynuujemy realizację programu „ZDROWE ŻYWIENIE”. Dzięki podjętym działaniom zmieniliśmy asortyment w sklepiku szkolnym, obiady w stołówce szkolnej stają się coraz zdrowsze a nasi uczniowie są bardziej świadomi wpływu diety na zdrowie i samopoczucie. 
        W tym roku rozpoczęliśmy akcję „W piątek piję tylko wodę” oraz „Zdrowy obiad według przepisu ucznia”. Zostały ogłoszone dwa konkursy na plakat promujący picie czystej wody oraz na zdrowy przepis obiadowy. Spośród zaproponowanych przez uczniów przepisów wybierzemy 9 najciekawszych, które raz w miesiącu będą serwowane na stołówce szkolnej. 
        Przed nami cały rok rozmaitych działań i warsztatów promujących zdrowe żywienie i aktywność sportową. Przygotujemy świeże soki i upieczemy chleb, uczniowie wezmą udział w warsztatach o zdrowym żywieniu. Będziemy też dbać o jakość poczęstunków na imprezach szkolnych i klasowych.
     Drodzy rodzice prosimy o wsparcie swoich pociech w podejmowanych wyzwaniach i aktywne przyłączenie się do promocji zdrowia.

     Renata Reterska

     PROGRAM_PROMUJACY_ZDROWE_NAWYKI_ZYWIENIOWE.pdf