• Uczymy samych siebie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczymy samych siebie.

      Na lekcjach języka polskiego w klasie 5E mieliśmy szansę przenieść się na Olimp i zobaczyć na własne oczy, jak powstawali, żyli i współpracowali (bądź nie) ze sobą bogowie greccy w starożytności.  Pomysły uczniów przeszły najśmielsze oczekiwania. Dzieci przebrały się za bóstwa, nagrały filmy, na których wcieliły się w bogów greckich, a także zdobyły informacje na podstawie prezentacji multimedialnych.  Na początku swojej pracy same opracowały scenariusze i plakaty zachęcające do obejrzenia scenek z ich udziałem. Wszyscy przyglądali się pracom grupowym i chłonęli wiedzę, którą można zdobyć nie tylko na podstawie podręcznika do języka polskiego. Klasa 5E była zachwycona takim rodzajem lekcji – uczniowie uczyli samych siebie, dzielili się swoją kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu rekwizytów, scenografii i atrybutów przypisanych każdemu z bogów.

      Lekcja ta pokazała nam wszystkim, że „Mity Greków i Rzymian” to nie tylko kolejna lektura do przeczytania, ale także pewna przygoda, w której każdy z chęcią uczestniczy bez względu na wiek.

       

      Ewelina Stryjecka-Doliwa

     • Zima w mieście 2020- posumowanie akcji

     • Ferie zimowe to wymarzony czas na wypoczynek, relaks i wszelkie przyjemności. Najważniejsze jest jednak to, by ten wolny czas od nauki nie zmienił się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowych, które miały miejsce w naszej szkole. Zaplanowane zajęcia i wycieczki pozwoliły w miły i atrakcyjny sposób spędzić czas ferii zimowych, bez względu na wiek i płeć. W zimowych półkoloniach uczestniczyło łącznie 90 uczniów z klas 1- 6.

      Program „Zima w mieście 2020” realizowany był w oparciu o zajęcia profilaktyczne „Trzy koła” dla dzieci młodszych i „Unplugged” dla starszych uczniów. Realizatorami programu profilaktycznego byli: Pani Magdalena Kępka, Pani Marzena Złomaniec i Pan Michał Mianowski. Zajęcia profilaktyczne przeplatały się z zajęciami sportowymi, plastycznymi, muzycznymi, tanecznymi, grami stolikowymi i zabawami na świeżym powietrzu.

      Każdego dnia ferii pod czujnym okiem wychowawców: Pani Kingi Kołodziejczyk, Ilony Nowickiej, Anny Smolińskiej, Haliny Różańskiej, Izabeli Brzezińskiej, Jolanty Ślepowrońskiej, Kamili Bardelas i Pana Michała Mianowskiego dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju wycieczkach. Wielu wzruszeń i pozytywnych emocji dostarczył udział w spektaklach i warsztatach teatralnych: „Opowieść z Narni”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Frania, recykling, cztery żywioły i ekodancing” oraz seansach filmowych: „Padington 2”, „Balerina”, „Chłopiec i wilk”. Z wypiekami na twarzy dzieci korzystały z atrakcji Sali zabaw Fun Park Digillo, Eldorado i Fikołki oraz kręgielni w Spin City Bemowo. Na Pływalni MCER Marki szlifowały swoje pływackie umiejętności i z ogromną radością pokonywały wodny tor przeszkód, który okazał się niebywałą atrakcją. Ostatniego dnia ferii uczestnicy półkolonii skorzystali jeszcze z uprzejmości Fitness Klubu Olimpik Park, gdzie na trampolinach i piłkach rozładowały resztki pozostałej energii.

      Składamy serdeczne podziękowania organizatorom akcji „Zima w mieście 2020” Panu Burmistrzowi Miasta Marki oraz Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, nauczycielom którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów i organizowali czas ferii oraz Paniom w kuchni, które gotowały smaczne obiady.

      koordynator akcji

      galeria zdjęć  Małgorzata Sosnowska


     • Konkurs na najpiękniejszą salę lekcyjną – edycja zimowo–świąteczna

     • Za nami kolejna edycja konkursu na najpiękniejszą salę lekcyjną. Tym razem komisja konkursowa, w której skład wchodzą przedstawiciele grona pedagogicznego oraz samorządu uczniowskiego, oceniła wystrój zimowo – świąteczny.

      Laureatami w kategorii klas I-III są:

      1 miejsce

      sala 21, klasy 1b,1c – 68 pkt.

      2 miejsce

      sala 4, klasy 3a,3b – 67 pkt.

      3 miejsce

      sala 22, klasy 1a,1d– 60 pkt.

      Laureatami w kategorii klas IV-VIII są:

      1 miejsce

      sala 24, klasa 5f – 65 pkt.

      2 miejsce

      sala 8, klasa 4a – 61 pkt.

      3 miejsce

      sala 23, klasa 6a – 61 pkt.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      Wszystkim uczniom oraz wychowawcom dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowanie pięknych dekoracji oraz dbałość o porządek w salach lekcyjnych.

      Agata Danielak

     • Konkurs „Mistrz rachunku pamięciowego”

     • 5 lutego odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich. Najlepsi uczniowie wyłonieni w klasowych eliminacjach rywalizowali o tytuł Mistrza rachunku pamięciowego.

      Uczniowie mieli za zadanie wykonać w pamięci obliczenia: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Poziom był bardzo wyrównany a o poszczególnych miejscach zadecydowały nieznaczne różnice w ilości zdobytych punktów.

      Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo drobne upominki.

      Oto nazwiska laureatów tego konkursu:

      miejsce I:

      Oskar Niemas, klasa 2a

      Artur Damm, klasa 2a

      Tymon Świętek, klasa 2c

      miejsce II

      Maria Nagadowska, klasa 2a

      miejsce III

      Adam Maciejak, klasa 2d

      Agata Danielak

     • Program akcji "Zima w mieście 2020"

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie

      10 stycznia 2020 roku rozpoczną się ferie zimowe w województwie mazowieckim. Jest to czas, który uczniowie poświęcą na odpoczynek w gronie rówieśników, zabawę i realizację własnych przyjemności.

      W Szkole Podstawowej nr 3 w dniach 10- 21 lutego 2020 trwać będą zimowe półkolonie, podczas których uczniowie będą mogli nie tylko wypocząć, ale też rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych doskonaląc kompetencje społeczne i wiedzę na temat zagrożeń współczesnego świata. Nie zabraknie też interesujących wyjazdów i wycieczek oraz zabaw na świeżym powietrzu.

      Program akcji "Zima w mieście 2020" uwzględnia szczegółowe cele i tematykę zajęć. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu półkolonii "Zima w mieście 2020" w przypadku zaistnienia okoliczności niezależnych od organizatora.

                                                                                                                                                          koordynator akcji

                                                                                                                                                 Małgorzata Sosnowska

      program_ferii_zimowych_2020_17.21.docx