• Komunikat Kuratorium Oświaty w Warszawie

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

      Drodzy uczniowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

     • Zmiana terminu zgłoszenia dziecka do kl.I

     • W związku zawieszeniem zajęć w szkołach podstawowych zmianie uległ termin zgłaszania dzieci do klasy pierwszej obwodowej szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021. Planowany termin zgłaszania dzieci od 1 do 30 kwietnia 2020 roku przesunęliśmy na okres od 27 kwietnia do 15 maja 2020 roku.

      W przypadku dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko nie zamieszkuje, rekrutacja odbędzie się w zaplanowanym terminie. Rekrutację przeprowadzą szkoły, które będą posiadały wolne miejsca w oddziałach klas pierwszych. Harmonogram tej rekrutacji dostępny jest na miejskiej stronie interetowej w zakładce „Edukacja” – „Rekrutacja do szkół i przedszkoli.

       

       

     • ZMIANA PRACY SEKRETARIATU

     • Od dnia 16 marca na czas zawieszenia zajęć w szkole sekretariat będzie czynny w godzinach 9.00 - 13.00.

      Wskazany jest kontakt telefoniczny lub poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS.

     • KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA MARKI

     • Drodzy Rodzice, 

       

      Z powodu ogólnoświatowego zagrożenia koronawirusem od 12 do 25 marca nie są prowadzone zajęcia w szkołach. Prosimy jednak, by dzieci i młodzież nie traktowały tego czasu jako dodatkowych ferii. Główny Inspektor Sanitarny wręcz zaleca, aby nie był to pretekst do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. Jeśli jesteśmy odpowiedzialni za nasz stan zdrowia (oraz bliskich), nie powielajmy włoskiego błędu. Na Półwyspie Apenińskim wolny czas od szkoły był pretekstem do lawinowego wzrostu liczby spotkań towarzyskich, a to przełożyło się na ogromny wzrost zakażeń COVID-19 – o efektach słyszymy na co dzień w mediach.

       

      Choć często narzekamy, że dzieci zbyt wiele czasu spędzają w internecie, tym razem globalna sieć może okazać się zbawienna. Niech tam dzieci i młodzi przeniosą życie towarzyskie. Lekarstwem na nadmiar wolnego czasu niech będą też książki, wartościowe programy TV, domowe hobby. Zróbmy wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa. Bądźmy odpowiedzialni!

       

      Jacek Orych,

      Burmistrz Miasta Marki

    • Zmiana organizacji pracy szkoły
     • Zmiana organizacji pracy szkoły

     • Szanowni Państwo,

      W związku z decyzją podjętą przez rząd od 12 do 25 marca w szkole zostają odwołane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W tym tygodniu, w czwartek i piątek, będą sprawowane zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca szkoła będzie zamknięta dla celów bezpieczeństwa zdrowotnego. Jest to czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Kolejne informacje będą przekazywane drogą elektroniczną przez dziennik Librus.

      Beata Szczypkowska

      Dyrektor szkoły

    • Narodowy Dzień Życia 2020
     • Narodowy Dzień Życia 2020

     • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach ogłasza Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z okazji Narodowego Dnia Życia pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki. Celem konkursu jest promowanie dobrych wzorców i budowanie pozytywnego klimatu wokół rodziny. Prace konkursowe składamy do wychowawców klas do 13 marca. Regulamin konkursu oraz zgoda rodziców na udział dziecka w konkursie znajdują się w załącznikach.

       

      Regulamin_NDZ_2020.docx

      zgoda_konkurs.docx

     • Wymiana życzeń noworocznych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wymiana życzeń noworocznych.

      W ramach realizacji projektu eTwinning wraz ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Armenii, Hiszpanii, Francji i Polski wymieniliśmy się noworocznymi życzeniami.

      Uczniowie klasy VIIb przygotowali karty i wpisali życzenia dla uczniów i gron pedagogicznych w partnerskich szkołach.

      Karty z życzeniami otrzymane od szkół partnerskich można oglądać na gazetce szkolnej.

      Obecnie wspólnie z partnerami zastanawiamy się, co można jeszcze zrobić w naszych szkołach, by stały się bardziej eko-przyjazne.

      Rezultatami pracy podzielimy się wkrótce.

      Renata Reterska