• Drodzy Rodzice!

     • Marki, 26 czerwca 2020r.

      Kończy się rok szkolny 2019/2020, rok wytężonej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Wszyscy znaleźliśmy się niespodziewanie w wyjątkowej sytuacji.  Nowa szkolna rzeczywistość zaskoczyła zarówno Nauczycieli jak i Rodziców.

      W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, nauczycielom i całej społeczności  musieliśmy zmienić codzienny sposób funkcjonowania. Wykorzystywaliśmy przestrzeń Internetu oraz komputer,  aby móc realizować proces dydaktyczno – wychowawczy i zachować ciągłość nauczania. Łączyliśmy się z Państwa dziećmi poprzez Librus czy Teams’y i prowadziliśmy lekcje zdalnie. Nie ukrywamy, że była to dla nas trudna praca, pełna różnorodnych ograniczeń, począwszy od niespodzianek technicznych,  a skończywszy na braku bezpośredniego kontaktu z uczniem. I tu Państwa pomoc okazała się nieoceniona.

      Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa pomocy - mobilizowaniu dzieci do pracy oraz wspieraniu ich w uczeniu, mogliśmy realizować program. Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość, odpowiedzialność oraz dobrą współpracę ze szkołą.

      Dziś wielką naszą radością jest fakt, że nasi uczniowie, a Państwa dzieci odbiorą świadectwo promujące do klasy wyższej, a uczniowie klasy ósmej otrzymają świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej.

      Życzymy, aby rozpoczynające się wakacje stały się dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań Państwa dzieci.

      Dyrektor i Grono Pedagogiczne

      Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku

     • Drodzy Uczniowie!

     • Marki, 26 czerwca 2020r.

                  Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Rok szczególny dla nas wszystkich. Nikt chyba z nas nie przewidywał, że przyjdzie nam uczniom i nauczycielom zmierzyć się z rzeczywistością epidemii. Spadła na nas nagle w czasie, kiedy większość z Was upatrywała końca roku, a ósmoklasiści mobilizowali swoje siły przed zbliżającym się egzaminem.

      Ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich, musieliśmy przenieść nasze codzienne funkcjonowanie do przestrzeni Internetu. Spotykaliśmy się w Waszych domach, mieszkaniach na lekcjach zdalnych. Dla wszystkich do zadanie nie było łatwe, brakowało bezpośredniego kontaktu, Waszego gwaru, śmiechu, radości, codziennych konwersacji.

      Praca na odległość wymagała od Was drodzy uczniowie dojrzałej postawy, wytężonej pracy, aktywności, też wyrozumiałości. Radziliście sobie doskonale, czego potwierdzeniem są Wasze świadectwa promujące do następnej klasy. Gratulujemy wiedzy i umiejętności!

      Przed Wami upragnione wakacje. Życzymy wielu niezapomnianych przygód. Wypoczywajcie i realizujcie wakacyjne plany, pamiętając o bezpieczeństwie swoim i innych. Do zobaczenia!

      Dyrektor i Grono Pedagogiczne

      Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku