• Gdy zdarzy się COVID w szkole...

     • Scenariusz działań na wypadek wykrycia koronawirusa

      W ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u ucznia jednej ze szkół podstawowych. Przybliżymy Państwu, jak wyglądają nasze działania w takiej sytuacji:

      1. Po otrzymaniu informacji od rodzica dziecka dyrekcja szkoły informuje Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie. Zgłasza wówczas wniosek o zaopiniowanie zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasie/klasach.
      2. Jeśli Sanepid wyda pozytywną opinię, dyrekcja szkoły wnioskuje do organu prowadzącego (Burmistrza Miasta Marki) o wyrażenie zgody na czasowe zawieszenie zajęć stacjonarnych.
      3. Po uzyskaniu zgody organu prowadzącego dyrekcja szkoły zawiesza zajęcia stacjonarne na określony okres. Informuje o tym kuratorium oświaty. Jednocześnie wprowadza zdalne nauczanie dla tych klas, które nie uczestniczą w tradycyjnych zajęciach.
      4. Po upływie terminu zawieszenia dzieci wracają do szkoły.

      Podstawą prawną do zastosowania procedury zawieszenia zajęć na czas oznaczony w szkołach i przedszkolach ze względu na sytuację epidemiologiczna stwarzającą zagrożenie dla zdrowia uczniów jest §18 ust. 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1604).

       

      TM/CUW13 października 2020, godz. 07:44#Miasto #Edukacja

       

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

      Tradycją Szkoły jest organizowanie uroczystości Ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym roku również przeżyliśmy tę doniosłą chwilę, chociaż w zmienionej kanwie. Organizację spotkania podyktowały wymogi sanitarne związane z panującą pandemią. Każda z czterech klas pierwszych miała odrębne spotkanie. Wszystkie odbyły się 13 października 2020 roku.

      Po wstępnym słowie wychowawczyń, witającym przybyłych gości, nastąpiły krótkie prezentacje artystyczne. Na chwilę zabrzmiał w sali chóralny śpiew, przeplatany tekstem mówionym, gimnastyką, ilustracją ruchową utworów, grą na instrumencie perkusyjnym, rapem. W końcu nastąpił kulminacyjny punkt uroczystości - ślubowanie. Po pięknym odśpiewaniu przez pierwszaków a cappella Hymnu Szkoły, pani dyrektor Beata Szczypkowska  odczytała treść ślubowania, a dzieci z wielkim przejęciem zawtórowały „Ślubuję!”.  Pani dyrektor przekazała gratulacje wszystkim uczniom, którzy od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach. Już w klasie, dzieci otrzymały od Szkoły dyplom, a od Rady Rodziców upominek.

      Pełna emocji i wzruszeń uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

      Kornella Sysiak

      Magdalena Kępka

      Elżbieta Łoniewska

      Justyna Kaszuba

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • SZANOWNA PANI DYREKTOR, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY !

      Z okazji Waszego Święta, składamy Wam wyrazy uznania i szacunku za trud codziennej pracy pedagogiczno-wychowawczej. Dziękujemy za wysiłek i oddanie w przekazywaniu wiedzy oraz wartości, które wpływają na nasz rozwój i postawę. Życzymy wielu radości, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, wielu sukcesów oraz dużo zdrowia i osobistego szczęścia.

      Uczniowie

    • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • 30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swój głos w wyborach oddało 376 uczniów z klas 4-8. Na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021, ilością głosów 93 wybrany został Dawid Borkowski z klasy 7 e. Funkcję zastępcy pełnić będzie Julian Fornal z klasy 6 e.

       GRATULUJEMY!

      Ewa Gębska

      opiekun SU

    • Wspieraj, pomagaj, kupuj online!
     • Wspieraj, pomagaj, kupuj online!

     • W roku szkolnym 2020/2021 po raz pierwszy przystępujemy do akcji charytatywnej na rzecz Funduszu Migotkowego i chorych psów poprzez zakupy online dlatego też zachęcamy Rodziców z dziećmi do tej formy kupowania i wspierania poprzez serwis FaniMani.

      Fundusz Migotkowy to grupa osób, którzy ku pamięci zmarłej Migotki ratują kolejne ciężkie przypadki. Migotka zwana Słodką Migotką była malutką sunią z Palucha, chorą na cukrzycę i Zespół Cushinga. Bardzo długo walczono o jej zdrowie i życie, o dom dla niej. Nie udało się, sunia zmarła, jednak wcześniej nacieszyła się 2 latami dobrego, spokojnego życia w domowych warunkach dzięki wspaniałym wirtualnym opiekunom. Te i inne osoby, po jej odejściu, zdecydowały się uczcić jej pamięć tworząc ten fundusz, mający na celu pomoc innym, podobnym przypadkom. Celem jest pomoc psom chorym, po przejściach, nie mających szans na adopcję. Fundacja zapewnia im godne warunki życia w domowych hotelikach i domach tymczasowych, leczenie oraz rehabilitację. Dla wielu Fundacja to szansa na godne odejście inaczej niż za kratami schroniska czy na ulicy. 

      Jak wspierać akcję?

      1. Wchodzisz na stronę FaniMani , instalujesz przypominajkę - rozszerzenie do przeglądarki Chrome, Firefox, Opera https://ci4.googleusercontent.com/proxy/YvRsmnthcaJP8z74fMy-xz9tMyY01j4YMFzdVORn0oNQqr79woAFMtpN14VNY_qQyo7bmh4l_RIPa42I_4Vkm7kmH5VKndzgv9w=s0-d-e1-ft#https://staticfiles.fanimani.pl/fmext/ico-browsers3.png
      2. Kiedy wejdziesz na stronę sklepu, który jest partnerem FaniMani, to zobaczysz informację o możliwości przekazania darowizny. Organizację którą należy wybrać to Fundusz Migotkowy
      3. Klikasz w "Aktywuj darowiznę" i robisz zakupy, z których część dochodu zostaje przeznaczona na Fundację.

       Instalując Przypominajkę zrobisz swoją pierwszą darowiznę - 1zł od FaniMani dla wybranej przez Ciebie organizacji. Strona internetowa FaniMani zawiera również listę sklepów dzięki którym możemy wspierać za darmo Fundację Funduszu Migotkowego.

       

      Koordynator

      Marta Nowogrodzka 

    • Innowacja Pedagogiczna „Play with English”
     • Innowacja Pedagogiczna „Play with English”

     • Innowacja pedagogiczna z zakresu języka angielskiego skierowana jest do uczniów klasy VB. Głównym celem innowacji jest wprowadzenie dziecka w świat nauki języka obcego poprzez osłuchanie i aktywną zabawę . Nauka języka angielskiego opiera się na wykorzystaniu różnych platform i programów multimedialnych takich jak: kahoot, edpuzzle, quizlet, quizizz, wykorzystanie kodów QR, babadum.com, freerice.com, youtube.com, draw.it,  ang.pl, eslgamesplus.com, baamboozle.com oraz gry w wersji tradycyjnej.

      Założeniem innowacji jest podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego, osiągnięcia płynności w posługiwaniu się językiem nowożytnym, poprzez nacisk na poszerzanie zasobu słownictwa i struktur gramatycznych za pomocą gier i zabaw w języku obcym. Innowacja jest prowadzona w klasie Vb w ramach lekcji języka angielskiego.

      Wprowadzenie w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Play with English” podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom naszej szkoły możliwości nauki języka angielskiego w sposób łatwo przyswajalny i przyjemny dla uczniów. W związku z powyższym na ostatniej lekcji uczniowie ćwiczyli struktury gramatyczne czasu Present Simple i Present Continuous w formie gry na platformie quizizz a także utrwalili wcześniej poznany materiał na zajęciach. Ma to na celu nie tylko wyrównanie szans edukacyjnych, ale również stworzenie możliwości osiągnięcia wyższego poziomu znajomości języka angielskiego w sposób bezstresowy. Pamiętając również o tym, że przyswajanie wiedzy w okresie szkolnym to również nauka poprzez zabawę.

      Koordynator

      Marta Nowogrodzka

     • Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne

     • 16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

      Rachmistrze telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00.  W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet.

      Lista numerów, z których będą dzwonić rachmistrzowie spisowi, będzie dostępna na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie. Będzie też można zweryfikować dzwoniącego przez infolinię.

      Jakie są zalety spisu przez telefon? Jest bezpieczny dla rolnika, bo nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz. Wypełnieniem formularza zajmuje się rachmistrz, rolnik musi mu tylko podać potrzebne informacje. Koszt połączenia telefonicznego ponosi Główny Urząd Statystyczny.

      Wadą tego rozwiązania jest to, że odbierając telefon rolnik może być zajęty pracą lub nie będzie w tym momencie przygotowany do spisu. Dlatego w pierwszej kolejności warto korzystać z najwygodniejszej metody, czyli samospisu internetowego – wypełniając elektroniczny formularz w domu lub w Gminnym Punkcie Spisowym.

      Można też spisać się przez telefon z własnej inicjatywy, dzwoniąc w dogodnej dla siebie chwili na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Należy wybrać przeznaczony dla spisu telefonicznego kanał „1”, a następnie z pomocą rachmistrza wypełnić spis (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).