• Dbajmy o swój słuch i wzrok

• W  ramach innowacji pedagogicznej pt.: „Dbajmy o swój słuch i wzrok” prowadzonej przez nauczyciela wspomagającego  Ilonę Nowicką, w roku szkolnym 2020/2021, niektóre klasy I, II i III wzięły udział w warsztatach. Podczas zajęć uczniowie mogli zapoznać się z budową ucha i oka, dowiedzieć się jak działają nasze zmysły, jakie  mogą się pojawiać zaburzenia w ich funkcjonowaniu i co zrobić, aby jak najlepiej o nie zadbać. Dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach symulujących uszkodzenia słuchu i wzroku, dzięki którym mogły doświadczyć, jak proste czynności stają się dla nas trudne, kiedy nasze najważniejsze zmysły nie działają prawidłowo.

Ilona Nowicka

• FINAŁ KONKURSU WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Finał Warszawskiej Olimpiady z Języka Angielskiego odbędzie się w dniach 27.04.21 godz. 10.45 dla klas 5-6 oraz 28.04.21 godz. 9.45 dla klas 7-8. Spotkanie odbędzie się na platformie Microsoft Teams. Uczniowie, którzy biorą udział w finale otrzymali wiadomość z linkiem do spotkania.
            Trzymamy kciuki za naszych uczestników!

Marta Nowogrodzka

• Kwiaty dla mojej Szkoły - szkolny konkurs plastyczny

• W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Kwiaty dla mojej szkoły”.
            Cele konkursu:
            - kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły,
            - popularyzowanie obchodów Święta Szkoły,
            - uwrażliwienie na piękno i różnorodność otaczającego świata,
            - rozwijanie zainteresowań plastycznych, kreatywności oraz inwencji twórczej uczniów.
            Zasady konkursu:
            - prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką np. malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, collage,
            - prace  tylko w formacie  A4 należy podpisać na odwrocie (imię i nazwisko ucznia oraz klasa),
            - prace konkursowe należy składać do dnia 7 maja 2021 roku do biblioteki szkolnej,
            - rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników nastąpi po dokonaniu oceny prac przez komisję konkursową,
            - dla autorów nagrodzonych prac przewidziane są dyplomy oraz upominki.
            Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:
            - oryginalność i pomysłowość,
            - samodzielność oraz estetyka wykonania pracy,
            - ogólne wrażenie wizualne.
            Zasady uczestnictwa w konkursie plastycznym „Kwiaty dla mojej szkoły” określa regulamin.
            Serdecznie zapraszamy!

Koordynatorzy konkursu:

Elżbieta Wojeńska, Małgorzata Małkiewicz, Magdalena Kępka

• wulkan w umywalce
          • DOMOWY WULKAN

• Uczniowie klasy 3C podczas omawiania lektury pt. „O rany Julek, o tym jak Julian Tuwim został poetą”, wykonywali domowe wulkany. Dowiedzieliśmy się, że Julian Tuwim jako mały chłopiec miał różne bziki i zainteresowania. Jednym z nich było eksperymentowanie i zabawa w chemika. Zainspirowani książką postanowiliśmy wykonać domowy wulkan. Zachęcamy do zapoznania się nie tylko z biografią poety, ale również do eksperymentowania. Książkę napisała Agnieszka Frączek w 2003 r. z okazji roku Juliana Tuwima.

Magdalena Waszelewska

• Dzień Ziemi - Eko (to) logiczne

• Celem tego wydarzenia jest promocja ekologii i edukacja najmłodszych uczniów szkół podstawowych w zakresie segregacji śmieci, w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi.

W interaktywnej prezentacji na temat segregowania odpadów weźmie udział klasa 3a.
             Zakres tematyczny prezentacji:
            a) Zasada 5 kroków Zera Marnowania (Zero Waste);
            b) Po co te wszystkie kolory, czyli jednolity system segregacji odpadów;
            c) Piątka za segregację, poznaj gang śmieciaków;
            d) Fakty i mity segregacji;
            e) Co zrobić by zmniejszyć ilość śmieci na Ziemi?

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Na świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób nim dotkniętych. Motywem obchodów jest kolor niebieski.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w kampanię. Za nadesłane zdjęcia uczniowie otrzymali punkty z zachowania.

Agnieszka Łapka