• rok szkolny 2011/2012

W dniu Święta Szkoły swoją obecnością zaszczyciło nas wielu absolwentów. Wśród nich znaleźli się: pani Anna Kwiatkowska-Misiurska, pan Ryszard Sawicki, pan Jan Penzioł, Henryk Goryszewski – wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej, pani Krystyna Klimecka, pani Hanna Klimecka, pan Grzegorz Adamkowski. Przedstawicielami grona najmłodszych absolwentów była Patrycja Pochmara i Grześ Majewski. Uczniowie zaprezentowali scenki przedstawiające życie mieszkańców Marek w latach 20. poprzedniego wieku.

rok szkolny 2012/2013

Dnia 10 maja 2013 roku z okazji Święta Szkoły wybraliśmy się  w niezwykłą, sentymentalną podróż po szlaku wspomnień. Towarzyszyła nam marecka kolejka wąskotorowa nazywana niegdyś przez mieszkańców Marek ciuchcią albo samowarkiem.  Tego wyjątkowego dnia zaszczycił nas swoją obecnością pan Grzegorz Fihel, który jest wnukiem dawnego kierownika Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach, pana Ignacego Fihela. I to właśnie wspomnienia pana Fihela były inspiracją do napisania scenariusza uroczystości święta szkoły.

rok szkolny 2013/2014

Uroczystość z okazji Święta Szkoły odbyła się 8 maja 2014r. i miała wyjątkowy charakter ze względu na niecodziennych gości, delegatów z krajów partnerskich, z którymi realizowaliśmy projekt programu Comenius w latach 2012/2014. Temat uroczystości nawiązywał do tytułu projektu „Kim byliśmy, gdzie jesteśmy, kim będziemy…” Występ artystyczny zaprezentowany przez uczniów pokazał, że Nasza Szkoła to pomnik przeszłości, w której pielęgnujemy tradycję i historię, ale też wykorzystujemy możliwości, które daje nam teraźniejszość i śmiało idziemy naprzód, dopisując nowe rozdziały do pięknej i bogatej historii szkoły.

film video z uroczystości Święta Szkoły

rok szkolny 2014/2015

W każdej szkole przychodzi taki dzień, że serca uczniów i nauczycieli zaczynają bić mocniej, a wszystko wokół zamiera w oczekiwaniu na coś podniosłego.  W Szkole Podstawowej im. Pomnik  Zwycięstwa 1920 roku ten wyjątkowy moment przypada w dniu, w którym obchodzimy święto naszej szkoły. Z tej okazji 8 maja 2015 roku przygotowaliśmy dla wszystkich uczniów i sympatyków szkoły program artystyczny p.t  ”Józef Piłsudski – Tak żyłem.”  Jesteśmy dumni, że Józef Piłsudski jest naszym patronem. Wędrówka przez jego życie była niepowtarzalną lekcją historii dla  uczestniczących w niej uczniów i wszystkich zebranych gości.

rok szkolny 2015/2016

Święto Szkoły jest na trwałe zapisane w historii Szkoły Podstawowej im. Pomnik  Zwycięstwa 1920 roku. W tym roku 10 maja spotkaliśmy  się na uroczystości, która była żywą lekcją historii- tętniącej życiem, zapisanej w ziemi  ojczystej, która niejedno przeżyła, wiele  pamięta. Tematem naszego spotkania była Bitwa Warszawska, która została nazwana Cudem nad Wisłą. Nasi uczniowie mieli świadomość, że uczestniczą w wyjątkowym wydarzeniu. Patriotyczny zryw narodu  polskiego  i męstwo polskiego żołnierza  przyczyniło się do tego, że bitwa z 1920 roku zyskała rangę osiemnastej decydującej bitwy w dziejach świata.

film z uroczystości Świeta Szkoły     galeria zdjęć