• BEZPIECZNE FERIE „ ZIMA W MARKACH 2024”

• Za nami pierwszy tydzień półkolonii  w naszej szkole. Był to wspaniały, wspólnie spędzony czas. Rozmowy na różne tematy, warsztaty, aktywności sportowe i zajęcia profilaktyczne.

Pierwszego dnia uczniowie sprawdzili swoje możliwości podczas wyczerpujących treningów judo, pracowali w grupach wspólnie tworząc zasady obowiązujące podczas trwania półkolonii oraz uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych „Loguj się z głową”. Tego dnia odwiedziliśmy także Bell Pastel, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których powstały przepiękne serca.

Wtorek rozpoczął się od zajęć profilaktycznych, była również praca w grupach  oraz wizyta w Jump Arenie, gdzie wszyscy podopieczni pod okiem instruktorów spędzili czas na ćwiczeniach i szaleństwie na trampolinach.

Środa to wyjście do kina w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym i wspólne oglądanie filmu pt. „Zwierzogród”. Tego dnia również wszyscy wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z programu „Cukierki ” oraz rozwijali swoje umiejętności plastyczne, a także kształtowali ogólną sprawność fizyczną podczas gier i zabaw ruchowych na sali gimnastycznej.

W czwartek  kolejny raz odwiedziliśmy Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. Tym razem dzieci uczestniczyły w zajęciach na basenie. Szaleństwo na zjeżdżalni, rwąca rzeka i inne atrakcje  sprawiły, że czas spędzony w wodzie minął błyskawicznie. Po powrocie na wyczerpanych pływaków czekał pyszny obiad, a następnie kolejne wyzwania i  ważne treści programu profilaktycznego „Loguj się z głową”.

Podczas ostatniego dnia  półkolonii również nie zabrakło atrakcji. Kolejne spotkanie z programem profilaktycznym „Loguj się z głową” oraz wyczekiwany przez wszystkich wyjazd na lodowisko. Podzieleni na dwie grupy uczniowie doskonali swoje umiejętności na mareckim lodowisku przy ul. Stawowej.  Po obiedzie wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby podsumować  pierwszy tydzień półkolonii. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i  drobne upominki.  Dziękujemy  bardzo wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Ewa Gębska

szkolny koordynator akcji "Zima w Markach"