• Szkolny konkurs na palmy i ozdoby wielkanocne

          • Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku
            w Markach.

            Cele konkursu:
            1. Rozwijanie zainteresowań plastycznych, wrażliwości estetycznej i uzdolnień uczniów, inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych.
            2. Stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

            Zasady uczestnictwa:

            1. W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie z klas I – VIII.
            2. Uczestnik może zgłosić dowolną ilość palm oraz ozdób wielkanocnych, ale nie może otrzymać więcej niż jedną nagrodę.
            3. Prace należy podpisać na dołączonej kartce: imię i nazwisko, klasa.
            4. Palmy i ozdoby będą oceniane w oddzielnych kategoriach artystycznych w następujących przedziałach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – V oraz kl. VI – VIII.
            5. Prace należy składać do 20 marca do godziny 10.00. W szkole przy ul. Pomnikowej dostarczamy prace do górnej świetlicy, a w filii do gabinetu Psychologa i Pedagoga.
            6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na internetowej stronie szkoły.
            7. Palmy oraz ozdoby wielkanocne zostaną przeznaczone na szkolny kiermasz charytatywny, który będzie zorganizowany w obu szkołach w dniach od 21 do 22 marca 2024 roku.
            8. Wręczenie nagród odbędzie się podczas szkolnego apelu.


            Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:
            Elżbieta Wojeńska
            Agata Danielak
            Monika Belniak
            Beata Grudzień – Szubertowicz
            Marta Gniewkowska

          • 6.02.2024 - Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

            więcej informacji na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

            W ramach działań profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie zaplanowaliśmy w szkole następujące działania:

            • przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w klasach I-III oraz IV-VIII w oparciu o scenariusze i filmy dostępne na stronie saferinetrnet.pl;
            • podjęcie działań promujących obchody DBI 2024, m. in. umieszczenie informacji i banera DBI 2024 na szkolnej stronie internetowej oraz na wirtualnej gazetce
            • udział nauczycieli informatyki w szkoleniach, kursach oraz konferencji z okazji DBI 2024.

            Zachęcamy także rodziców naszych uczniów do zwrócenia uwagi na to, jak Wasze dzieci korzystają z internetu.

            Jeśli Wasze dziecko: odwiedza niebezpieczne strony internetowe, otrzymuje niepokojące zdjęcia, wiadomości, podało swoje prywatne dane znajomym z Internetu, spotyka się z osobami poznanymi w Internecie, zbyt dużo czasu spędza przy komputerze, a Wy nie wiecie co zrobić, przeczytajcie porady zawarte na stronie:   http://800100100.pl lub skontaktujcie się z konsultantem; bezpłatna infolinia  telefon: 800 100 100, e-mail: pomoc@800100100.pl. Pomoc jest bezpłatna i anonimowa.

            Pomoc w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa online dla osób poniżej 18 roku życia dostępna jest w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz na stronie  http://116111.pl/  Celem Programu jest telefoniczne wsparcie dzieci i młodzieży w trudnych sytuacjach, działania zachęcające młode osoby do szukania pomocy oraz korzystania z oferty telefonu. Telefon jest całkowicie bezpłatny oraz anonimowy.

             

          • Metamorfoza sali świetlicowej

          • W trosce o dobre samopoczucie naszych uczniów sala świetlicowa podczas ferii przeszła dużą metamorfozę.

            W świetlicy szkolnej, dzieci spędzają wiele godzin odpoczywając lub bawiąc się z rówieśnikami. Jest to także miejsce, gdzie uczniowie biorą udział w organizowanych zajęciach, odrabiają lekcje, a także jedzą przekąski. Ze względu na tak dużą różnorodność aktywności sala powinna być odpowiednio urządzona.

            Dlatego też w ostatnim czasie zakupiono do świetlicy stoły, krzesła, kanapę oraz fotele, gdzie dzieci mogą odpocząć. Fantastycznym miejscem zabaw, na przykład w sklep, okazał się straganik z licznymi półeczkami, daszkiem i ladą.

            Uczniowie są bardzo zadowoleni, ponieważ dzięki staraniom Dyrekcji szkoły mają dobrze wyposażoną salę.

            Elżbieta Wojeńska