• Rekrutacja na Półkolonie Laboratorium Naukowe w ramach projektu "Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki"
     • Rekrutacja na Półkolonie Laboratorium Naukowe w ramach projektu "Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki"

     • W ramach realizacji projektu "Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki" w naszej szkole planujemy zorganizowanie półkolonii  Laboratorium Naukowe dla 12 grup sześcioosobowych w terminie 24.08 - 28.08.2020 r. w godzinach 9.00 - 16.00.

      Półkolonie Laboratorium Naukowe to zajęcia darmowe sfinansowane z środków Unii Europejskiej. Prowadzone są metodą eksperymentu. Dzieci będą wykonywały pod okiem instruktorów dużo ciekawych doświadczeń badając w ten sposób otaczający nas świat i zdobywając nowe umiejętności. W ubiegłym roku szkolnym zajęcia te zostały wysoko ocenione przez uczestników półkolonii oraz ich rodziców.

      Do rekrutacji mogą przystąpić wszyscy uczniowie naszej szkoły, zarówno Ci którzy uczestniczą lub uczestniczyli w projekcie (w takich jak zajęcia cykliczne, wycieczki, warsztaty, pokazy naukowe) oraz Ci, którzy nie brali udziału w żadnej formie realizacji projektu.

      Uwaga! Zajęcia są prowadzone dla dzieci w różnym wieku i dostosowane do ich możliwości poznawczych. 

      ZASADY ORGANIZACJI ZAJĘĆ

      • zajęcia organizowane są pod kontrolą Kuratorium Oświaty,
      • uczestnicy mają zapewniony obiad,
      • konstrukcje wykonane na zajęciach będzie można zabrać do domu,
      • każdego dnia będziemy bawić się na świeżym powietrzu,
      • zajęcia będą prowadzić najlepsi studenci i absolwenci prestiżowych uczelni warszawskich, m.in. Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego,
      • zapewniamy skrypt dla każdego ucznia i wszystkie potrzebne materiały do zajęć.

      Organizator półkolonii, Firma „Mały Inżynier” informuje również, że wszystkie zajęcia będą przeprowadzone zgodnie z zaleceniami sanitarno-epidemiologicznymi i aktualnymi na dzień prowadzenia półkolonii przepisami prawa. Na bieżąco śledzimy zmieniające się przepisy tak, aby dostosować formę prowadzenia zajęć do wytycznych sanepidu. W tej chwili planujemy m.in. wzmożoną dezynfekcję sprzętu zajęciowego oraz dostosowanie programu zajęć. Zapewniamy, że bezpieczeństwo uczestników zajęć jest zawsze priorytetem. W razie potrzeby będziemy modyfikować sposób dostarczania posiłków i wdrażali inne niezbędne działania tak, aby półkolonie były przeprowadzone w sposób zgodny z przepisami i zaleceniami.

       

      Jeśli są Państwo zainteresowani zgłoszeniem dziecka do udziału w Półkoloniach Naukowych prosimy

      o pobranie i wydrukowanie dokumentów zamieszczonych w załączniku lub odebranie ich w sekretariacie szkoły:

      1. Karta kwalifikacyjna uczestnika półkolonii (wypełnia każdy rodzic /opiekun, który zgłasza dziecko do udziału w półkoloniach)  MM_SP3_Karta_informacyjna_polkolonie_bez_transportu.pdf
      2. Formularz Zgłoszeniowy Ucznia/Uczennicy do Projektu pn. „Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki” (wypełniają tylko rodzice/opiekunowie tych uczniów, którzy do tej pory nie brali udziału w projekcie i nie składali dokumentów rekrutacyjnych)MM_SPM3_Dokumenty_rekrutacyjne_uczen.pdf
      3.  Dokumenty proszę drukować dwustronnie

       

      Wypełnione i podpisane dokumenty proszę przynieść do sekretariatu szkoły (w godz. 9.00-16.00) do dnia 1 czerwca 2020 roku.

      W rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń oraz dobór wiekowy do grup.

      Promocja_polkolonii.pdf

      Joanna Wiśniewska

      Szkolny koordynator projektu

     • KAMPANIA -  ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

     • Drodzy uczniowie

      Zachęcam do udziału w konkursach ogłoszonych w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020, w której po raz kolejny bierze udział nasza szkoła. W tym roku z uwagi na Jubileuszowy rok przygotowano kilka ciekawych pomysłów na kreatywne spędzenie czasu w domu. Mam nadzieję,że każdy znajdzie coś dla siebie i przygotujecie super prace konkursowe!

       

      1. konkurs plastyczno – literacki „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” dla uczniów klas I-VIII. Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który wg wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy ( spotkanie,miejsce, osoba). Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu ( lub kształtu). Format pracy plastycznej nie mniejszy niż A-5( 148mm x 210mm) i większy niż A-0 (810mm x 1189mm), w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar nie może przekraczać 100cm. Praca literacka może liczyć najwyżej 3( trzy) strony A-4(5400znaków), może być napisana za pomocą programu komputerowego lub odręcznie( praca napisana odręcznie musi być czytelna).
      2. Konkurs na projekt pocztówki: Sport to zdrowie!- pocztówka dla przyjaciela- dla uczniów klas I-VIII. Zadaniem uczestnika konkursu „Sport to zdrowie-pocztówka” jest wykonanie pocztówki obrazującej aktywność sportową, którą lubi uczestnik konkursu i napisanie krótkiej wiadomości wyjaśniającej dlaczego warto uprawiać sport. Pocztówka może być wykonana własnoręcznie lub mogę przesłać gotowy wzór pocztówki.
      3. Konkurs krzyżówkowy – wysil główkę rozwiąż krzyżówkę -dla uczniów klas I-VIII. Zadaniem uczestnika konkursu jest poprawne rozwiązanie krzyżówki ( hasło), ulotkę z krzyżówką zainteresowanym uczniom prześlę do rozwiązania.

                                 Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody !

                                                                                                                       Koordynator kampanii- Magdalena Kępka

    • Życzenia Wielkanocne
     • Życzenia Wielkanocne

     • Na szczęśliwe Święta Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Państwu dużo zdrowia, radości i rodzinnego ciepła oraz sił w pokonywaniu codziennych trudności. Niech wiara, nadzieja i miłość – te trzy ponadczasowe wartości , tak pięknie i trwale łączące się z przesłaniem Świąt Zmartwychwstania  Pańskiego, były zawsze obecne w naszym  życiu.

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły

    • Propozycje zdalnych zajęć świetlicowych
     • Propozycje zdalnych zajęć świetlicowych

     • W  związku z potrzebą nauczania zdalnego, nauczyciele świetlicy  przygotowują  dla uczniów klas

      1 – 3 propozycje kreatywnych aktywności. Proponujemy  dzieciom:  prace  plastyczne, techniczne, piosenki, zabawy,  łamigłówki, karty  pracy, filmy edukacyjne i  instruktażowe. Realizacja wymienionych aktywności nie jest obowiązkowa. Chcemy jedynie, aby ten trudny czas był dla dzieci twórczy i rozwijający.
      Dziękujemy wszystkim chętnym uczniom, którzy skorzystali z naszych propozycji. Szczególnie podziękowania kierujemy do tych, którzy wysłali do nas zdjęcia swoich prac. Zaangażowanie wszystkich uczniów zostanie docenione punktami z zachowania.

      Zapraszam do obejrzenia naszej galerii. 

      http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,7ED5EAF4188848F72255A2BB5A462E8C05CB6DFA#/

      Elżbieta Wojeńska

     • Ciasto z okazji Światowego Dnia Liczby PI

     • Dnia 14 marca obchodzimy Światowy Dzień Liczby PI. W tym roku szkolnym planowaliśmy w naszej szkole wiele atrakcji z okazji tego święta. Stało się inaczej…

      Dziękujemy wszystkim chętnym, którzy włączyli się do świętowania Dnia Liczby Pi w sposób inny niż dotychczas. Jesteśmy ograniczeni sytuacją jaka nas wszystkich spotkała. Mimo przeciwnościom, na uczniów naszej szkoły zawsze można liczyć. Dzień Pi odbył się w 43 domach. Świętowali rodzice razem z dziećmi, a efekty zamieszczamy w fotogalerii poniżej. Ciasta na zdjęciach wyglądają rewelacyjnie, zapewne smakowały podobnie. Zaangażowanie wszystkich uczniów zostało docenione ocenami z matematyki i punktami z zachowania.

      Joanna Szubierajska

     • Wiosenne przerwa świąteczna

     • Szanowni Państwo,

       

      uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

      Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

      Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r) oraz stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14645,Wiosenna-przerwa-swiateczna-w-szkolach-od-9-do-14-kwietnia-2020-r.html )

      Podstawy prawne:
      1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3.
      2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
      3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn. zm.).

       Kuratorium Oświaty w Warszawie
      Al. Jerozolimskie 32,  00-024 Warszawa

       

       

     • Komunikat Kuratorium Oświaty w Warszawie

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

      Drodzy uczniowie!

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

     • Zmiana terminu zgłoszenia dziecka do kl.I

     • W związku zawieszeniem zajęć w szkołach podstawowych zmianie uległ termin zgłaszania dzieci do klasy pierwszej obwodowej szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021. Planowany termin zgłaszania dzieci od 1 do 30 kwietnia 2020 roku przesunęliśmy na okres od 27 kwietnia do 15 maja 2020 roku.

      W przypadku dzieci ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko nie zamieszkuje, rekrutacja odbędzie się w zaplanowanym terminie. Rekrutację przeprowadzą szkoły, które będą posiadały wolne miejsca w oddziałach klas pierwszych. Harmonogram tej rekrutacji dostępny jest na miejskiej stronie interetowej w zakładce „Edukacja” – „Rekrutacja do szkół i przedszkoli.

       

       

     • ZMIANA PRACY SEKRETARIATU

     • Od dnia 16 marca na czas zawieszenia zajęć w szkole sekretariat będzie czynny w godzinach 9.00 - 13.00.

      Wskazany jest kontakt telefoniczny lub poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS.

     • KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA MARKI

     • Drodzy Rodzice, 

       

      Z powodu ogólnoświatowego zagrożenia koronawirusem od 12 do 25 marca nie są prowadzone zajęcia w szkołach. Prosimy jednak, by dzieci i młodzież nie traktowały tego czasu jako dodatkowych ferii. Główny Inspektor Sanitarny wręcz zaleca, aby nie był to pretekst do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. Jeśli jesteśmy odpowiedzialni za nasz stan zdrowia (oraz bliskich), nie powielajmy włoskiego błędu. Na Półwyspie Apenińskim wolny czas od szkoły był pretekstem do lawinowego wzrostu liczby spotkań towarzyskich, a to przełożyło się na ogromny wzrost zakażeń COVID-19 – o efektach słyszymy na co dzień w mediach.

       

      Choć często narzekamy, że dzieci zbyt wiele czasu spędzają w internecie, tym razem globalna sieć może okazać się zbawienna. Niech tam dzieci i młodzi przeniosą życie towarzyskie. Lekarstwem na nadmiar wolnego czasu niech będą też książki, wartościowe programy TV, domowe hobby. Zróbmy wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa. Bądźmy odpowiedzialni!

       

      Jacek Orych,

      Burmistrz Miasta Marki

    • Zmiana organizacji pracy szkoły
     • Zmiana organizacji pracy szkoły

     • Szanowni Państwo,

      W związku z decyzją podjętą przez rząd od 12 do 25 marca w szkole zostają odwołane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W tym tygodniu, w czwartek i piątek, będą sprawowane zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca szkoła będzie zamknięta dla celów bezpieczeństwa zdrowotnego. Jest to czas kwarantanny społeczeństwa. Czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji. Kolejne informacje będą przekazywane drogą elektroniczną przez dziennik Librus.

      Beata Szczypkowska

      Dyrektor szkoły

    • Narodowy Dzień Życia 2020
     • Narodowy Dzień Życia 2020

     • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach ogłasza Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z okazji Narodowego Dnia Życia pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki. Celem konkursu jest promowanie dobrych wzorców i budowanie pozytywnego klimatu wokół rodziny. Prace konkursowe składamy do wychowawców klas do 13 marca. Regulamin konkursu oraz zgoda rodziców na udział dziecka w konkursie znajdują się w załącznikach.

       

      Regulamin_NDZ_2020.docx

      zgoda_konkurs.docx

     • Wymiana życzeń noworocznych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wymiana życzeń noworocznych.

      W ramach realizacji projektu eTwinning wraz ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Armenii, Hiszpanii, Francji i Polski wymieniliśmy się noworocznymi życzeniami.

      Uczniowie klasy VIIb przygotowali karty i wpisali życzenia dla uczniów i gron pedagogicznych w partnerskich szkołach.

      Karty z życzeniami otrzymane od szkół partnerskich można oglądać na gazetce szkolnej.

      Obecnie wspólnie z partnerami zastanawiamy się, co można jeszcze zrobić w naszych szkołach, by stały się bardziej eko-przyjazne.

      Rezultatami pracy podzielimy się wkrótce.

      Renata Reterska

     • Uczymy samych siebie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczymy samych siebie.

      Na lekcjach języka polskiego w klasie 5E mieliśmy szansę przenieść się na Olimp i zobaczyć na własne oczy, jak powstawali, żyli i współpracowali (bądź nie) ze sobą bogowie greccy w starożytności.  Pomysły uczniów przeszły najśmielsze oczekiwania. Dzieci przebrały się za bóstwa, nagrały filmy, na których wcieliły się w bogów greckich, a także zdobyły informacje na podstawie prezentacji multimedialnych.  Na początku swojej pracy same opracowały scenariusze i plakaty zachęcające do obejrzenia scenek z ich udziałem. Wszyscy przyglądali się pracom grupowym i chłonęli wiedzę, którą można zdobyć nie tylko na podstawie podręcznika do języka polskiego. Klasa 5E była zachwycona takim rodzajem lekcji – uczniowie uczyli samych siebie, dzielili się swoją kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu rekwizytów, scenografii i atrybutów przypisanych każdemu z bogów.

      Lekcja ta pokazała nam wszystkim, że „Mity Greków i Rzymian” to nie tylko kolejna lektura do przeczytania, ale także pewna przygoda, w której każdy z chęcią uczestniczy bez względu na wiek.

       

      Ewelina Stryjecka-Doliwa

     • Zima w mieście 2020- posumowanie akcji

     • Ferie zimowe to wymarzony czas na wypoczynek, relaks i wszelkie przyjemności. Najważniejsze jest jednak to, by ten wolny czas od nauki nie zmienił się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowych, które miały miejsce w naszej szkole. Zaplanowane zajęcia i wycieczki pozwoliły w miły i atrakcyjny sposób spędzić czas ferii zimowych, bez względu na wiek i płeć. W zimowych półkoloniach uczestniczyło łącznie 90 uczniów z klas 1- 6.

      Program „Zima w mieście 2020” realizowany był w oparciu o zajęcia profilaktyczne „Trzy koła” dla dzieci młodszych i „Unplugged” dla starszych uczniów. Realizatorami programu profilaktycznego byli: Pani Magdalena Kępka, Pani Marzena Złomaniec i Pan Michał Mianowski. Zajęcia profilaktyczne przeplatały się z zajęciami sportowymi, plastycznymi, muzycznymi, tanecznymi, grami stolikowymi i zabawami na świeżym powietrzu.

      Każdego dnia ferii pod czujnym okiem wychowawców: Pani Kingi Kołodziejczyk, Ilony Nowickiej, Anny Smolińskiej, Haliny Różańskiej, Izabeli Brzezińskiej, Jolanty Ślepowrońskiej, Kamili Bardelas i Pana Michała Mianowskiego dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju wycieczkach. Wielu wzruszeń i pozytywnych emocji dostarczył udział w spektaklach i warsztatach teatralnych: „Opowieść z Narni”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Frania, recykling, cztery żywioły i ekodancing” oraz seansach filmowych: „Padington 2”, „Balerina”, „Chłopiec i wilk”. Z wypiekami na twarzy dzieci korzystały z atrakcji Sali zabaw Fun Park Digillo, Eldorado i Fikołki oraz kręgielni w Spin City Bemowo. Na Pływalni MCER Marki szlifowały swoje pływackie umiejętności i z ogromną radością pokonywały wodny tor przeszkód, który okazał się niebywałą atrakcją. Ostatniego dnia ferii uczestnicy półkolonii skorzystali jeszcze z uprzejmości Fitness Klubu Olimpik Park, gdzie na trampolinach i piłkach rozładowały resztki pozostałej energii.

      Składamy serdeczne podziękowania organizatorom akcji „Zima w mieście 2020” Panu Burmistrzowi Miasta Marki oraz Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, nauczycielom którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów i organizowali czas ferii oraz Paniom w kuchni, które gotowały smaczne obiady.

      koordynator akcji

      galeria zdjęć  Małgorzata Sosnowska


     • Konkurs na najpiękniejszą salę lekcyjną – edycja zimowo–świąteczna

     • Za nami kolejna edycja konkursu na najpiękniejszą salę lekcyjną. Tym razem komisja konkursowa, w której skład wchodzą przedstawiciele grona pedagogicznego oraz samorządu uczniowskiego, oceniła wystrój zimowo – świąteczny.

      Laureatami w kategorii klas I-III są:

      1 miejsce

      sala 21, klasy 1b,1c – 68 pkt.

      2 miejsce

      sala 4, klasy 3a,3b – 67 pkt.

      3 miejsce

      sala 22, klasy 1a,1d– 60 pkt.

      Laureatami w kategorii klas IV-VIII są:

      1 miejsce

      sala 24, klasa 5f – 65 pkt.

      2 miejsce

      sala 8, klasa 4a – 61 pkt.

      3 miejsce

      sala 23, klasa 6a – 61 pkt.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      Wszystkim uczniom oraz wychowawcom dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowanie pięknych dekoracji oraz dbałość o porządek w salach lekcyjnych.

      Agata Danielak