• Z MIKOŁAJEM W POLSKĘ
     • Z MIKOŁAJEM W POLSKĘ

     • Zachęcamy wszystkich do udziału w szkolnej akcji charytatywnej „Z Mikołajem w Polskę”. Dzięki Państwa pomocy, od kilku lat szkolny Święty Mikołaj obdarowuje i spełnia marzenia dzieci w różnych zakątkach Polski. W poprzednich edycjach akcji odwiedziliśmy pięć potrzebujących rodzin w miejscowości Orneta na Mazurach, spełniliśmy marzenia wszystkich podopiecznych z Domu Dziecka w Równem, a także wsparliśmy dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Czernicach Borowych. To wszystko było możliwe dzięki Państwa hojności i pomocy.

      W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i związanymi z tym ograniczeniami, Święty Mikołaj zawędruje trochę bliżej, a konkretnie odwiedzi potrzebujące rodziny uczniów naszej szkoły.

      Marzenia dzieci:

      - klocki lego dla chłopców (od 7 lat)

      - zabawki dla chłopców w wieku 2-4 lat

      - kosmetyki i zegarek dla nastolatek

      - kosmetyki pielęgnacyjne dla noworodka

      - rowerek biegowy dla 3 latka

      - nowe ubranka dla chłopca rozmiar 98-104 (zimowe również)

      - komplet do jedzenia posiłków dla chłopca 3-lata (talerzyk, talerz, kubeczek)

      Rodziny na pewno ucieszą również świąteczne słodycze, zapakowane wyroby mięsne z dłuższym terminem ważności, suszone owoce oraz grzyby.

       Wszystkich, którzy chcieliby pomóc i wesprzeć Świętego Mikołaja , bardzo prosimy o kontakt poprzez dziennik Librus, z opiekunem szkolnego wolontariatu - p. Ewą Gębską lub Pedagogiem Szkoły p. Jolantą Augustyniak. Dary możecie przynosić do szkoły do gabinetu Pedagoga lub zostawić u Pań przy wejściu głównym. Na Wasze wsparcie Czekamy do 15 grudnia.

      Ewa Gębska

    • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     •  W środę 11 listopada 2020 roku obchodzimy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbudowa państwa po 123 latach niewoli była w naszej historii wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu pokoleń Polaków, trud i ofiara poniesiona w powstaniach narodowych, na frontach I wojny światowej i w krwawych walkach o niepodległość i granice oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do odrodzenia się Ojczyzny.  Wybitnymi postaciami tego procesu są Twórcy Niepodległej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Jan Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty i Józef Haller.  Dziękując za ich poświęcenie, trud i wytrwałość w dążeniu do celu, jakim była wolna, niepodległa i suwerenna Polska nie możemy zapomnieć o szerokich masach rodaków, którzy  na przestrzeni 123 lat niewoli przelewali krew, cierpieli, ale nigdy nie zwątpili w sens walki na różnych frontach ludzkiego życia o Niepodległą. Tym wszystkim, którzy swoją codzienną pracą u podstaw stworzyli podwaliny gospodarki odrodzonego państwa. Ludziom nauki, kultury i sztuki, którzy przez lata niewoli nie zapomnieli o Polsce, ale wręcz przeciwnie, krzewili narodową kulturę i nie pozwolili polskości przeminąć w pomroce dziejów pragniemy podziękować. Niech dumnie powiewające na  naszych domach, balkonach o w oknach biało-czerwone flagi będą  naszym hołdem  dla bohaterów , którzy na przestrzeni wieków  walczyli i ginęli  o dobro nas wszystkich  najważniejsze - wolną i suwerenną Polskę.

    • Pamiętamy...
     • Pamiętamy...

     • Początek listopada to czas kiedy odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze na grobach zmarłych. Mimo zdalnej nauki, Szkolne Koło Wolontariatu nie zaprzestało swoich działań w praktyce.  Wolontariusze odwiedzili Cmentarz w Markach, gdzie zapalili znicze przy Pomniku Poległych Żołnierzy w bitwie 1920 roku oraz Cmentarz Ewangelicki z początku XIX wieku, znajdujący się  w lesie przy ulicy Kurpińskiego.

      Ewa Gębska - opiekun szkolnego wolontariatu

     • KOMUNIKAT MEN

     • Szanowni Państwo,

      od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).

      Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

      Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

      Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja