• Życzenia dla Nauczycieli

• 14 października 2023 r. uczniowie koła polonistycznego pod kierunkiem Pani Anny Jóźwik zorganizowali ciekawą formę złożenia życzeń nauczycielom naszej szkoły w postaci nagrania. Uczniowie bardzo chętnie skorzystali z tej możliwości, a  nagrane filmy zostały wyświetlone na wirtualnej gazetce szkolnej. Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia, w którym wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Życzenia dla Nauczycieli

• Ślubowanie klas I

• Dnia 13 października odbyła się w naszej Szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Z-ca Burmistrza Miasta Marki p. Dariusz Pietrucha, Przewodnicząca Rady Miasta Marki p. Agnieszka Lużyńska, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Czajkowska, dyrekcja szkoły p. Beata Szczypkowska, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej  przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście i ich rodzice zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor szkoły Beata Szczypkowska kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.

Najmłodsi otrzymali pamiątkowe kubki i skakanki  ufundowane przez Radę Rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Na uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wychowawcy klas pierwszych