• Żywa lekcja historii Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku

          • 12.10.2022 r. klasy 5c i 6c oraz 19.10.2022 r. klasy 6a i 6d wybrały się w bardzo ważne miejsce dla każdego ucznia naszej Szkoły: odwiedziły muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie. Lekcja historii zaczęła się od prelekcji filmu poświęconemu temu ważnemu wydarzeniu. Po prelekcji filmowej nasi uczniowie pod opieką przewodników w mundurach z epoki przenieśli się w czasie w codzienne życie żołnierzy z tego okresu. Po zademonstrowaniu i przybliżeniu uczniom umundurowania oraz wyposażenia wojskowego z 1920 roku każdy mógł przymierzyć karabiny, bagnety, rogatywki oraz wszystkie inne elementy wyposażenia. Pełni wiedzy o tym ciężkim czasie dla żołnierzy uczniowie rozpoczęli grę terenową, która obejmowała muzeum, pole bitwy, mogiły poległych i pomnik ku czci poległych, gdzie wspólnie z nauczycielami zapalili znicz oddając hołd walczącym i poległym za Ojczyznę.

            Michał Mianowski

          • Nowe nałogi? Nie moje dziecko! Czy aby na pewno?

          • Zapraszamy na wykłady i warsztaty.

            Rok 2022 jest przełomowy w profilaktyce i terapii nowych uzależnień. Światowa organizacja zdrowia (WHO) uznała uzależnienie od gier komputerowych i problemy związane z łatwym dostępem do pornografii za poważne wyzwanie współczesnego świata, szczególnie w ochronie zdrowia psychicznego nastolatków.

            Jednocześnie legalizacja rekreacyjnej i medycznej marihuany zmieniła jej status i świadomość społeczną - stąd nastolatki coraz częściej uważają za niegroźną, przez co piąty już jej używał. 

            Co należy wiedzieć o nowych uzależnieniach oraz jak sobie z nimi radzić?

            Burmistrz Miasta Marki zaprasza rodziców na cykl warsztatów i wykładów dotyczących problematyki marihuany wśród polskiej młodzieży oraz faktów i mitów na temat gier komputerowych. Rodzicie nauczą się jak zdrowo dziecko może korzystać z nowoczesnych technologii i kiedy zaczyna się uzależnienie oraz co warto wiedzieć przed kupnem dziecku pierwszego smartfona.

            Zajęcia dla rodziców będą odbywały się w CAF3 przy ul. Fabrycznej 3 od godz. 17 do 20 w następujących terminach: 17 listopada, 18 listopada, 8 grudnia, 15 grudnia, 21 grudnia. Zaplanowano również spotkania z ekspertami profilaktyki uzależnień, podczas których poruszone zostaną takie tematy jak: Nastolatki i gry komputerowe, Nastolatki, a marihuana- czy nie uzależnia? Brzdąc i smartfon - kiedy i na jakich zasadach pozwalać dziecku korzystać z telefonów. Spotkania odbędą się w terminach: 3 listopada - SP nr 2, ul. Szkolna 9, 16 listopada - SP nr 1, ul. Okólna 14

            Zapisy na wszystkie spotkania będą prowadzone za pośrednictwem formularza on-line i na adres: profilaktyka@opsmarki.pl 

            https://liblink.pl/1ZvbvloTDx- link do strony Urzędu Miasta

          • Projekt "Poznajemy nasze kultury"

          • 12 i 13 października uczniowie klas 1-8 przy koordynacji zespołu integracji polsko-ukraińskiej i we współpracy z rodzicami zrealizowali projekt „Poznajemy nasze kultury”.

            Każda klasa miała do opracowania jeden temat dotyczący albo Polski albo Ukrainy.

            W środę mogliśmy podziwiać pięknie przygotowane tablice znajdujące się na korytarzach filii szkoły przy ul. Dużej.  Zostały zaprezentowane tam prace każdej z klas siódmych i ósmych.

            Nasi koledzy z Ukrainy przygotowali piosenkę ukraińską oraz dwa tańce ukraińskie, w tym kołomyjkę, które zaprezentowali nam w tradycyjnych strojach.

            Uczniowie z klasy 8B przygotowali przepyszne tradycyjne dania polskie. Nie zabrakło szarlotki, babki białej, sernika, kremówki, makowca i wielu innych słodkości. Mogliśmy spróbować również sałatki jarzynowej, placków ziemniaczanych czy kopytek z sosem gulaszowym. Żeby tego było jeszcze mało, klasa 8E zaprezentowała nam pyszne dania, tym razem ukraińskie. Degustowaliśmy bliny, czebureki i pielmieni, wszystkie podane na ciepło. Klasy siódme przygotowały mapę Polski i Ukrainy, a także informacje o polskich i ukraińskich tańcach narodowych. Pozostałe klasy ósme przygotowały informacje dotyczące sławnych postaci, świąt i obyczajów oraz zabytków z Polski i Ukrainy.

            W czwartek, 13 października uczniowie młodszych klas 4-6 pochwalili się swoimi pracami.

            Na małej sali gimnastycznej na ul. Pomnikowej zostały przygotowane tablice z ich pracami. Tematyka prac była taka sama jak w klasach starszych. Klasy czwarte zaprezentowały mapę Polski i Ukrainy oraz narodowe tańce. Klasy piąte skupiły się na sławnych postaciach i zabytkach. Natomiast klasy szóste przygotowały święta narodowe i obyczaje oraz potrawy.

            Została również przedstawiona prezentacja dotycząca tańców polskich i ukraińskich, a starsi koledzy z Ukrainy ponownie zaprezentowali swoje tańce i śpiew. Spotkanie zakończono degustacją polskich i ukraińskich potraw.            

            Przygotowane prace uczniowie mogą podziwiać do końca października.

            Celem projektu było poznanie naszych kultur i tradycji, a także zintegrowanie uczniów.

            Dzieci były bardzo zainteresowane i miło wspólnie spędziły czas. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w projekcie.

             

            Zespół integracji polsko-ukraińskiej

            koordynatorzy: Katarzyna Małkiewicz, Sławomira Wasilewska

            członkowie: Dorota Mondrzycka, Sławomir Kostka, Jolanta Ślepowrońska

          • Szkolny konkurs piosenki i pieśni patriotycznej

          • 11 października 2022 roku odbył się w naszej szkole Konkurs piosenki i pieśni patriotycznej. W konkursie uczestniczyli soliści, którzy śpiewali utwory a capella, z akompaniamentem instrumentalnym lub z podkładem muzycznym.

            Jury miało ciężkie zadanie podczas oceniania występów, ponieważ poziom występujących był bardzo wyrównany. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsce oraz wyróżnienia za najlepsze wykonania w dwóch kategoriach wiekowych.

            Klasy I – III

            I miejsce - Alona Wasilewska IIc

            II miejsce - Karol Jadacki IId

            III miejsce -  Klara Kopcińska IId   

            Wyróżnienie

            Patryk Buczyński 1c

            Helena Hejger  IIc

            Klasy IV – VIII

            I miejsce -  Alicja Podgórska IVb

            II miejsce - Roksana Orzoł IVc

            III miejsce - Oliwia Kopcińska 4b 

            Wyróżnienie

            Sandra Furman 4a

            Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, dodatkowe punkty z zachowania, a laureaci I, II i III miejsca oraz osoby wyróżnione dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a nagrodzonym gratulujemy. Wszyscy włożyli w swój występ dużo pracy, a za to należą się gorące podziękowania, nie tylko młodym wykonawcom, ale również rodzicom i opiekunom.

            Agnieszka Kowalik

            Izabela Kozdrój-Fiołek

            Monika Belniak

          • Ślubowanie klas pierwszych i oddziałów przygotowawczych

          • 13 października w naszej Szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych i oddziałów przygotowawczych.

            Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Szkoły, nauki oraz zachowania.

            Po występie Pani Dyrektor Beata Szczypkowska dokonała pasowania na ucznia i wszyscy zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki zakupione przez Radę Rodziców.

             

            Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście uczniami

            i życzymy Wam sukcesów w nauce.

            Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

             

            Wychowawcy klas pierwszych

            i oddziałów przygotowawczych

          • Wycieczka do Torunia

          • 7 X 2022 r. uczniowie klas 3b i 3d mogli powiedzieć:  
            Dotarliśmy, zobaczyliśmy, usłyszeliśmy, zadziałaliśmy, wróciliśmy, przeżyliśmy:).
            Pod egidą przewodnika miejskiego zwiedzili Stare Miasto. Poznali ciekawostki, legendy związane z: Krzywą Wieżą, murami obronnymi Starego Miasta, pomnikiem Mikołaja Kopernika, pręgierzem - Osiołkiem, Ratuszem Staromiejskim, fontanną Flisak.
            Dzieci były w Domu Mikołaja Kopernika i dowiedziały się kilku ciekawostek o tym najsłynniejszym mieszkańcu Torunia. Nie mogło zabraknąć wizyty w Planetarium. Dzięki prezentacji Wirująca Ziemia zdobyły informacje o otaczających nas gwiazdach i planetach, o wpływie Księżyca na życie na Ziemi.
            By mieć energię na spacerowanie, poznawanie, dzieci spożyły smaczny obiad w estetycznym, klimatycznym wnętrzu Restauracji Mieszczańskiej u Gołębiewskich. Przy okazji była to też lekcja dobrych manier przy stole.
            Na koniec pobytu w Toruniu uczestniczyły w  warsztatach wypieku piernika. Pod bacznym okiem Mistrza Piernikarskiego oraz Wiedźmy Korzennej przeniosły się do czasów średniowiecznego Torunia i stały się prawdziwymi terminatorami. Wycieczka zakończyła się  w godzinach wieczornych.
            Dzięki dobrej woli rodziców dzieci otrzymały: DOBRO- przyjemność obcowania z rzeczywistością, o której się uczą oraz współdziałały z kolegami w sytuacji pozaszkolnej; PRAWDĘ- fakty naukowe przemawiają same za siebie (Planetarium); PIĘKNO- dostrzegły urok otoczenia Starówki zachowanej dzięki perspektywicznemu myśleniu człowieka.
            Oczywiście dostrzegły też te przymioty w relacjach koleżeńskich, jakich doświadczyły podczas wycieczki.
            Dzieciaki już czekają na kolejną lekcję w  terenie.

            Kornella Sysiak

          • Sprzątanie świata

          • 16 września nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. Uczniowie z wychowawcami, nauczycielami porządkowali okolice wokół budynków szkół, pobliskie uliczki i tereny zielone. Posprzątane ze śmieci zostały m.in. ulice: Pomnikowa, Grunwaldzka, Duża, Napoleona, Zakole, okolice Glinianek Meksyk, tereny leśne przy straży.

            Wydział Ochrony Środowiska przy Urzędzie Miasta Marki zaopatrzył naszych uczniów w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki.

            Uczniowie co roku bardzo chętnie włączają się w akcję na rzecz ochrony środowiska. Jest to dowód na to, że lubimy i chcemy wspólnie działać w kierunku budowania świadomości ekologicznej i kształtowania nawyków sprzątania po sobie.

             

            Paulina Palesa

            Anna Smolińska

                                                                                                              Jolanta Ślepowrońska

          • Stypendia szkolne 2022/2023

          • Stypendia szkolne są przyznawane dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej.

            Termin składania wniosków: od 1 do 15 września 2022 r.

            Kto może złożyć wniosek?

            • rodzice, opiekunowie prawni niepełnoletniego ucznia,
            • pełnoletni uczeń,
            • dyrektor szkoły.

            Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania

            się o stypendium szkolne nie może być większa niż 600,00 zł netto na osobę w rodzinie 

            zgodnie  § 1 pkt 1, lit. b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2021 r.

            w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych

            z pomocy społecznej (Dz.U. 2021 poz. 1296).


            Wnioski należy pobrać i składać w gabinecie pedagoga szkolnego w sali nr 20  w szkole przy ul.Pomnikowej 21, oraz w sali nr 7 w filii szkoły przy ul . Dużej 3

            ​​​​​​​Dokumenty w formie elektronicznej poniżej:

            wniosek_o_stypendium_szkolne2022_.pdf

            oswiadczenie_o_dochodach.pdf

            oswiadczenie_zgoda.pdf

            Formy_udzielania_stypendium_szkolnego2022.pdf

             

            Wnioskodawcy przedstawiają uzyskany dochód rodziny z miesiąca poprzedzającego

            miesiąc złożenia wniosku tj. z sierpnia 2022 r., a w przypadku utraty dochodów

            z miesiąca, w którym wniosek został złożony.

            Wymagane dokumenty (odpowiednio do sytuacji ucznia):

              • Wniosek o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym,
              • Zaświadczenie o wysokości: dochodu netto z zakładu pracy,renty/emerytury (odcinek renty/emerytury), alimentów (wyrok sądowy mówiący o wysokości zasądzonych alimentów lub zaświadczenie komornika lub decyzja z OPS - funduszu alimentacyjnego),
              • Zaświadczenie z Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy (z prawem lub bez prawa do zasiłku),
              • Oświadczenie o pozostawaniu bez pracy i nieosiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku osób niezarejestrowanych w Urzędzie Pracy,
              • Zaświadczenie lub decyzja z OPS o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny).
              • Inne zaświadczenia/decyzje w zależności od sytuacji rodzinnej ucznia.

            Do rozliczenia będą uwzględnione faktury za zakupy dokonane w okresie od lipca br.

            do końca okresu na jaki świadczenie przyznano.

            Zespół Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          •  

            1 września 2022 roku zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

            Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku.

            Marki ul. Pomnikowa 21- duża sala gimnastyczna

            klasy 7- 8, oddział przygotowawczy  7-8       godzina 9.00  

            klasy 4- 6, oddziały przygotowawcze 1-3      godzina 10.00 

            klasy 1- 3                                                       godzina 11.00

            Po spotkaniu z Dyrektorem Szkoły odbędą się spotkania z wychowawcami klas  w salach lekcyjnych. Informacja dotycząca wychowawców klas i przydziału sal zostanie przekazana w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.   

          • Lato w Markach

          • Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i miło spędzonego czasu. W naszej szkole jak co roku odbyła się akcja Lato w Markach. W ciągu dwóch tygodni lipca spędziło z nami czas ponad 300 dzieci z klas 1-6. W pierwszym tygodniu było 14 grup, w drugim tygodniu 9 grup. Dzieci codziennie  miały zapewnione różne atrakcje. Był spacer w koronach drzew, zajęcia na basenie, kino, wata cukrowa i popcorn a nawet warsztaty cyrkowe. 
            Krótka recenzja i link do zdjęć z obu tygodni znajduje się w załączniku. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas.

            lato_w_Markach_2022.pdf

            Joanna Michalska

            koordynatorka akcji

          • Dnia 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022

          • Ten rok zaczął się jak każdy inny. Nikt nie przypuszczał, że będzie to kolejny trudny rok pracy i nauki. Wszyscy z ochotą przystąpiliśmy do rzetelnej pracy. Powitaliśmy dzieci z klas pierwszych, które złożyły ślubowanie i po pasowaniu zostały uczniami naszej szkoły. Wyznaczyliśmy cele do realizacji przez 10 szkolnych miesięcy. Dnia 2 września 2021 r. o godzinie 8.00 zadzwonił pierwszy dzwonek, który przez wiele miesięcy miał wyznaczać godziny pracy, wołać uczniów i nauczycieli na lekcje, na obiady, oznajmiać przerwy i ogłaszać koniec dnia nauki, jednak część roku przebiegała ponownie w formie zdalnego nauczania. Tegoroczne wyniki nauczania cieszą szczególnie, bo wszyscy wiemy, ile trudu i czasu włożyliśmy w ich osiągnięcie. Wykonaliśmy ogromną pracę, a  wakacje rozpoczniemy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Rok szkolny 2021/2022 kończymy bardzo wysoką średnią ocen. W klasach 1-3 wielu uczniów wyróżniało  się w nauce i zachowaniu. Klasy 4-8 wypracowały średnią 4,32, i frekwencję 85,25%. Do stypendium naukowego zostało wytypowanych 114 uczniów ze średnią powyżej 5.0, a do stypendium sportowego 22 uczniów. W kończącym się roku szkolnym możemy poszczycić się również innymi osiągnięciami. Jak co roku z dużym powodzeniem realizowaliśmy akcje, kampanie i programy. Wszystkie z nich poszerzały wiedzę, rozwijały zainteresowania uczniowskie w różnych zakresach tematycznych począwszy od wychowania patriotycznego i obywatelskiego, programowania, ekologii i ochrony środowiska po akcje i projekty edukacyjne, prozdrowotne i czytelnicze. Nie zabrakło realizacji treści dotyczących bezpieczeństwa. Nasi uczniowie wzięli udział w wielu szkoleniach, dyskusjach i warsztatach oraz reprezentowali szkołę w licznych konkursach odnosząc sukcesy. Świetlice działały bardzo prężnie realizując projekty i przedsięwzięcia. Kontynuując działania z lat poprzednich, pracowaliśmy w wolontariacie uczestnicząc w zbiórkach charytatywnych, niesieniu pomocy potrzebującym. Dziękuję Organowi prowadzącemu, Panu Burmistrzowi Jackowi Orychowi za pomoc i wsparcie w prowadzeniu placówki. Dziękuję Nauczycielom za wiele godzin poświęconych nauczaniu, za poszukiwanie najlepszych rozwiązań dydaktyczno-wychowawczych, za godziny szkoleń i dyskusji. Dziękuję Paniom, które niosły pomoc psychologiczno- pedagogiczną uczniom i starały się pomóc przy rozwiązywaniu wielu trudnych problemów. Serdecznie dziękuję Rodzicom za trud i wysiłek włożony w nauczanie dzieci, za pomoc przy odrabianiu lekcji i przyswajaniu nowego materiału, za ciepłe słowa, jakie kierowaliście do mnie i kadry pedagogicznej. Serdeczne podziękowania przekazuję Radzie Rodziców za wspieranie działań szkoły. Dziękuję serdecznie Pracownikom szkoły za całoroczną pracę i zaangażowanie. Kończąc chciałabym pożegnać odchodzących od nas ósmoklasistów, którzy dziś po raz ostatni odbierają świadectwa. Życzymy Wam, Drodzy Absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy. Mamy nadzieję, że udało nam się je tylko wzmocnić. Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji oraz solidnego odpoczynku. Rok szkolny 2021/2022 uważam za zakończony.   

                                                                                                                           Beata Szczypkowska

                                                                                                                              Dyrektor Szkoły

          • Apel podsumowujący rok szkolny 2021/2022

          • W dniu 22 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel porządkowy. Jest to zawsze okazja do przekazania ważnych informacji, dokonania podsumowań osiągnięć i gratulacji dla uczniów, którzy wykazali się szczególną aktywnością i sukcesami. W czasie apelu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, Szkolnym Turnieju Szachowym, konkursach Czas na Smoothie i Książkowy Challenge. Uczniowie odebrali upominki i pamiątkowe dyplomy przy gromkich oklaskach kolegów i koleżanek. Pani Dyrektor skierowała do uczniów słowa na temat bezpiecznego spędzania czasu w czasie wypoczynku letniego i życzyła wszystkim radosnych, pogodnych wakacji.

          • Młodzieżowa sesja Rady Miasta Marki

          • Uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w Młodzieżowej Sesji Rady Miasta Marki zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się 7 czerwca. Michał Cichosz i Maks Sobiecki  przygotowali prezentację na temat: „Wszyscy tworzymy wspólnotę” Jak integrować się z nowymi mieszkańcami naszego miasta? Była to ciekawa lekcja wiedzy o społeczeństwie na żywo. Uczniowie mieli możliwość wybrać spośród przedstawicieli wszystkich szkół mareckich przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta. Wcześniej powołano też Komisję Skrutacyjną, której zadaniem było liczenie głosów. Po przedstawieniu pomysłów na budowanie Wspólnoty, nastąpiła gorąca dyskusja. Wszyscy razem stwierdzili, że we Wspólnocie najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka, a także tolerancja. Zaangażowanie uczniów było duże, a ich uwagi bardzo cenne. Wszyscy uczestnicy Rady otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Marki dyplomy gratulacyjne oraz drobne upominki.

            Spotkanie było bardzo interesujące i wiele wniosło do świadomości uczniów.

            Ewelina Stryjecka-Doliwa

        • Zabawy ruchowe z Veroniką Sherborne
          • Zabawy ruchowe z Veroniką Sherborne

          • W roku szkolnym 2021/2022 klasa 5B wzięła udział w innowacji pedagogicznej pt.: „Zabawy ruchowe z Veroniką Sherborne”. Zajęcia odbywały się cyklicznie trzy, cztery razy w miesiącu, w dużej sali gimnastycznej podczas przerw śródlekcyjnych. Spotkania popularyzowały aktywny sposób spędzania wolnego czasu, zaspokajały u dzieci naturalną potrzebę ruchu, a poprzez zastosowanie Metody Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne, która ma swój wymiar ogólnorozwojowy wspomagały rozwój dziecka w zakresie sfery poznawczej, emocjonalnej, społecznej i motorycznej. Umożliwiały poznanie siebie: swojego ciała i własnych możliwości. Ponadto działania służyły tworzeniu pozytywnego kontaktu, pogłębieniu więzi w aktywności ruchowej.

            Agnieszka Łapka

          • XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Majówka z wierszem"

          • Ostatniego dnia maja w naszej Szkole miało miejsce bardzo miłe wydarzenie: finał XV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Majówka z wierszem” współorganizowany z Biblioteką Publiczną Miasta Marki. Cieszymy się, że konkurs powrócił do kalendarza roku szkolnego po pandemicznej przerwie. Emocje były tym większe, że impreza zyskała honorowy patronat Burmistrza Miasta Marki. Tegoroczne hasło brzmiało „Przyjaciele na dobre i na złe” i zadaniem uczestników było wyrecytowanie wiersza z nim zgodnego. Wszyscy uczniowie spisali się na medal! W nagrodę wzięli udział w atrakcji w postaci zabawy z animatorami z Wyspy Animacji, a w tym samym czasie obradowało jury w składzie:

            • p. Agnieszka Rżewska-Pasek – p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Marki – przewodnicząca jury,
            • p. Beata Szczypkowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach,
            • p. Katarzyna Chilińska-Smoleń – nauczyciel bibliotekarz Liceum Ogólnokształcącego w Markach,
            • p. Anna Chojecka – Radna Miasta Marki.

            Zadanie stojące przed jury było równie trudne, co zadanie uczestników. Po długiej naradzie postanowiono przyznać po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz sześć wyróżnień.

            I miejsce:           Helena Hejger, SP nr 3

                                       Maria Przekop, SP nr 1

            II miejsce:          Solomija Tkachuk, SP nr 5

                                       Marcel Kwiatkowski, SP nr 4

            III miejsce:         Zofia Łopat, SP nr 2

                                       Anna Olkowska, SP nr 4

            wyróżnienia:      Bartosz Zaręba, SP nr 1

                                        Zuzanna Szabrańska, SP nr 2

                                        Filip Gosk, SP nr 3

                                        Kinga Ptak, SP nr 4

                                        Adam Jurkiewicz, SP nr 5

                                        Laura Bronowicz, SP nr 5

            Wręczenie dyplomów i nagród było samą przyjemnością. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu i gratulujemy nagrodzonym!

            Małgorzata Małkiewicz