• Filia Szkoły Podstawowej nr 3 rusza od 1 września

     • 25 sierpnia Rada Miasta Marki jednogłośnie przyjęła uchwałę „w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im Pomnik Zwycięstwa 1920 r. w Markach”.  Nasza szkoła będzie mieć dodatkową lokalizację, czyli budynek po Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej 3. Będą się w nim uczyć klasy VII-VIII. To obecnie 13 klas liczących niemal 300 uczniów.

      „Jest to dwukondygnacyjny budynek szkolny z 14 pełnowymiarowymi izbami lekcyjnymi, salą do ćwiczeń rekreacyjnych, świetlicą, biblioteką, gabinetem pielęgniarki szkolnej, gabinetami do zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz pomieszczeniami dla administracji szkolnej. Po dwuletniej przerwie w użytkowaniu, w budynku przeprowadzono niezbędne prace remontowe i modernizacyjne przywracając estetykę pomieszczeniom oraz wyposażono w nowe meble szkolne dostosowane do wieku uczniów z klas VII-VIII szkoły podstawowej. Ponadto każdą z sal wyposażono w interaktywny (65-calowy) monitor z komputerem dla nauczyciela (…). Wyposażono również w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pięć pracowni przedmiotowych: biologiczną, geograficzną, fizyczną, chemiczną oraz informatyczną" – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

      Pozytywną opinię w sprawie przekształcenia szkoły wydał dzisiaj Mazowiecki Kurator Oświaty. Był to warunek konieczny do podjęcia uchwały przez naszą Radę Miasta. 

      Uczniowie z Dużej 3 będą mieć zapewnione wyżywienie – posiłki będą sporządzane w kuchni Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego i dowiezione do stołówki.  Część zajęć z kultury fizycznej również będzie odbywała się w MCER (m.in. pływalnia).

      Pani Dyrektor Berata Szczypkowska podziękowała burmistrzowi Jackowi Orychowi i radnym, a także Mareckim Inwestycjom Miejskim za przeprowadzenie remontu dawnej „Czwórki”. Dzięki temu uczniowie przy Dużej będą chodzić na pierwszą zmianę. Natomiast przy Pomnikowej lekcje najpóźniej będą kończyły się po 16.

    • Pomnik Żołnierzy 1920 roku w Markach. Przed pomnikiem złożone wieńce i asysta dwóch żołnierzy.
     • 101 Rocznica Bitwy Warszawskiej

     •  

      Dnia 14 sierpnia b.r.  w przededniu Święta Wojska Polskiego pod Pomnikiem Żołnierzy 1920 roku w Markach odbyły się uroczystości z okazji 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wzięli w nich udział przedstawicieli władz państwowych, radni, przedstawicieli służb mundurowych i organizacji społecznych, poczty sztandarowe mareckich szkół oraz mieszkańcy Marek. Asystę honorową wystawiła 1. Warszawska Brygada Pancerna im. gen. Tadeusza Kościuszki. Naszą szkołę reprezentowali absolwenci klas ósmych – Fabian J., Aleksandra S., Katarzyna Z. wraz z  paniami Joanną Wiśniewską i Joanną Michalską.

      Apel Poległych rozpoczął się od odegrania hymnu państwowego i wciągnięcia polskiej flagi na maszt. Po odczytaniu przemówień odbył się Apel Pamięci Oręża Polskiego, następnie została oddana salwa honorowa. Na koniec uroczystości przybyli goście złożyli wieńce pod Pomnikiem Żołnierzy 1920 roku.

       

     • Lato w Markach 2021- podsumowanie akcji

     • Dobrze spędzony czas to taki, gdy na samo wspomnienie usta same się uśmiechają. Za nami takie właśnie chwile czyli półkolonie „Lato w Markach 2021” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku spędzone z uśmiechem na ustach i radością w sercu.

      W ciągu dwóch tygodni od 28 czerwca do 9 lipca 2021r. dzieci uczestniczyły w wielu wycieczkach. W Sali Zabaw Fikołki szaleństwom nie było końca. W Gospodarstwie Agroturystycznym „Cuda i wianki” dzieci poznały uroki mazowieckiej wsi, miały kontakt z alpakami, kucykami, kozami, króliczkami i innymi gospodarczymi zwierzętami. Oklejały techniką decoupage drewniane kotki i uczestniczyły w pochodach w pobliskim lesie. W Mazowieckim Zaścianku dzieci z indiańskimi barwami na buzi i z pióropuszami na głowie wykonywały przeróżne zadania, by zdobyć indiański pióro. Zaś w ostatnim dniu półkolonii wyjechaliśmy do Amazing Parku Linowego w Wołominie, gdzie dzieci i z wypiekami na twarzy pokonywały trasy o różnym stopniu trudności, skakały na trampolinach i szalały na dmuchanych zjeżdżalniach. Na koniec było ognisko, pieczenie kiełbasek i zasłużony odpoczynek.

      W każdy wtorek i czwartek spędzaliśmy czas na Pływalni w MCER, gdzie doskonaliliśmy umiejętności pływackie lub uczyliśmy się pływać.

      Dwukrotnie byliśmy również w Sali Widowiskowej MCER by obejrzeć filmy „Alladyn” i „Kumple z dżungli”. Uzupełnieniem letniego wypoczynku podczas półkolonii „Lato w Markach 2021” były zajęcia plastyczne, sportowe, techniczne, gry stolikowe, gry drużynowe,  ruch na placu zabaw i boisku szkolnym, a także zajęcia w Miasteczku ruchu drogowego przy MCER.

      W czasie półkolonii realizowane były również programy profilaktyczne: Trzy koła, Spójrz inaczej, Przyjaciele Zippiego, Unplugged i Cukierki, dzięki którym uczestnicy wypoczynku wzmacniali więzi społeczne, budowali pozytywny obraz własnej osoby, nabywali umiejętności wartościowego gospodarowania wolnym czasem, kształtowali kompetencje rozpoznawania, wyrażania oraz rozumienia i akceptowania własnych i cudzych uczuć oraz uczyli się dbania o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, a także zachowania dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu.

      W II turnusie gościliśmy u siebie Teatr Bajaderka ze spektaklem profilaktycznym „Burza mózgów”, poruszającym zagadnienia uzależnień od substancji zakazanych. Robot Andronetka określił nam nasze ludzkie słabości, ale też wskazał kierunek zdrowego stylu życia.  Dowiedzieliśmy się z jakiego powodu dzieci są podatne na zakazane substancje? Skąd się one biorą? Czym jest uzależnienie i jak sobie z nim poradzić? Wspólne laboratoryjne doświadczenia, eksperymenty pomogły rozwiązać zagadki i pokazały jak być zdrowym, asertywnym i mieć wokół siebie wielu przyjaciół.

      W czasie półkolonii poznaliśmy wiele nowych osób, zawiązaliśmy przyjaźnie i wiemy jak sprawić by były trwałą relacją, opartą na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i lojalności wobec siebie.

      Dziękujemy wychowawcom, paniom które gotowały smaczne obiady oraz wszystkim którzy przyczynili się do tego by półkolonie „Lato w Markach 2021” były bezpieczne, atrakcyjne i niezapomniane.

       

      koordynator

      Małgorzata Sosnowska

     • „Lato w Markach” w Zespole Szkół nr 2

     • Szanowni Państwo

      uprzejmie informujemy, iż „Lato w Markach” w Zespole Szkół nr2 im Prymasa Tysiąclecia został przygotowany od 12.07.2021 do 30.07.2021 w celu zorganizowania opieki dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

      Wszystkich uczestników półkolonii zapraszamy do udziału w zajęciach profilaktycznych: Trzy koła, Spójrz inaczej, Unplugged, Cukierki, w wycieczkach szkolnych, licznych warsztatach rękodzieła, pokazie baniek mydlanych oraz świetnej zabawie.

      Lista uczestników półkolonii z podziałem na grupy wywieszona będzie na drzwiach wejściowych do szatni. Z uwagi na zmienny harmonogram wyjść i wycieczek dla poszczególnych grup, prosimy rodziców o sprawdzenie w jakiej grupie jest dziecko. Z listą będzie można zapoznać się w poniedziałek 12.07.2021r., przyprowadzając dziecko na półkolonie.

      Prosimy pierwszego dnia o zagospodarowanie 5 minut dodatkowych, na podpisanie niezbędnych dokumentów nieuwzględnionych w karcie zgłoszeniowej.

      Prosimy o zaopatrzenie dzieci w buty na zmianę z białą podeszwą.

      Ze względu na liczne zajęcia i wycieczki na świeżym powietrzu prosimy o zapewnienie dziecku nakrycia głowy i wody do picia.

      Ze względu na wyjazdy na basen prosimy o wyposażenie dzieci w: strój kąpielowy, klapki gumowe ( na zmianę), ręcznik, czepek.

      Prosimy o wyposażenie dziecka we własne przybory plastyczne: ołówek, kredki, flamastry itp.

      Program_akcji_Lato_w_Markach_2021r.pdf

      Koordynator akcji

     • Półkolonie letnie 2021 z Małym Inżynierem

     • ​​​​​​Półkolonie z Małym Inżynierem to przede wszystkim solidny zastrzyk wiedzy, przyjemnie spędzony czas i moc wspomnień na długie lata! Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W zależności od wybranego scenariusza dzieci mogą zostać m.in. programistą w świecie Minecraft lub specjalistą ds. slimów, mikstur i eliksirów.

      Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnika Zwycięstwa 1920 r., ul. Pomnikowa 21, Marki

      Terminy: 

      Cena: 750 zł (zniżka 10% na każdy kolejny turnus)

      Zapewniamy:

      • 2 - 6 sierpnia 2021 r. - Programowanie Minecraft (8 - 12 lat)
      • 9 - 13 sierpnia 2021 r. - Eksperymenty: Laboratorium Slime I (7 - 12 lat)
      • dostosowanie do aktualnych wytycznych sanitarnych
      • ciekawe warsztaty naukowe w godzinach 9.00 – 16.00 (5 dni)
      • opiekę przez wykwalifikowanych instruktorów w godzinach 7:30 – 17:30
      • pełne wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek
      • posiłki dostosowane do wymagań diety
      • nieograniczony dostęp do wody i owoców
      • materiały zajęciowe
      • dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu oraz upominek niespodziankę od Małego Inżyniera
      • półkolonie prowadzone pod nadzorem Kuratorium Oświaty

      SP3_Marki-_promocja_dla_szkoly.pdf

      Więcej informacji i zapisy:

      https://www.malyinzynier.pl/polkolonie-warszawa

      warszawa@malyinzynier.pl

      tel. 732 717 311


     • Uroczyste pożegnanie Uczniów klas ósmych

     • Szanowna Pani Dyrektor!

      Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele!

      Po tylu latach nauki nastąpił dzień, w którym jesteśmy w tej sali ostatni raz. Zgromadziliśmy się tutaj po to, aby w uroczyście zakończyć szkołę podstawową. Jest to dzień dla nas niezwykle radosny ale i smutny. Musimy rozstać się po tylu latach wspólnej nauki i razem spędzonego czasu. Były to lata, w których była zarówno radość, jak i smutek. Myślę, że każdy z uczniów, pamięta dzień, w którym po raz pierwszy wszedł do murów tej szkoły. Wówczas przyjaźnie witała nas nasza Pani, która trzy pierwsze lata starała się nauczyć nas wszystkiego co ważne.

      Zadziwiające było to, że od początku można było odczuć inną atmosferę tej szkoły. Wszyscy okazali się życzliwi, mili, przyjaźnie nastawieni i chętni do udzielenia pomocy wszystkim uczniom. Taki właśnie nastrój zachęcał nas do uczenia się. W zdobywaniu zasobu naszej wiedzy pomagali nam nasi nauczyciele. Usiłowali pokazać nam jaki świat jest ciekawy. Pomagali pogłębić naszą wiedzę w zakresie każdej dziedziny nauki. Podczas lekcji ich zadaniem było przekazanie nam takich wiadomości, abyśmy stali się mądrymi, porządnymi, uczciwymi ludźmi.

      Dziękujemy naszym wychowawcom, którzy pomagali nam poznać zasady dobrego wychowania. Dziękujemy za ogromny trud wychowywania nas. Mamy świadomość, że zbyt często sprawialiśmy wiele problemów i okazywaliśmy się dla Was ciężarem. Przepraszamy za nasze liczne złe uczynki, niegrzeczne zachowanie i niemile chwile. Mamy nadzieję, że nie będziecie pamiętać o chwilach bardzo trudnych, a w pamięci zostawicie jedynie dobre, wesołe i miłe wspomnienia.

      Szkoła ta nie tylko była miejscem wpajania i poszerzania naszej wiedzy, ale także wspólnych wycieczek czy zabaw. Na pewno nie jednemu z nas pozostaną w pamięci. Organizowane były przy każdej okazji, kiedy był na nie czas i zawsze dobrze się na nich bawiliśmy.

       

      Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieli również jak trudny to był dla nas rok. Nauka jaką dotychczas znaliśmy nagle została zamieniona na coś kompletnie dla nas nowego. Nie było już kontaktu z nauczycielem twarzą w twarz, a jedynie przez szklany ekran. Nie mogliśmy oddać pracy domowej czy napisać sprawdzianu tak, jak zawsze… Często zdarzały się problemy techniczne i nie można było korzystać z lekcji. Nauczyło nas to korzystania z nowych form pracy i nowych technologii. Wiemy, że nasi Nauczyciele także wkładali mnóstwo pracy w przygotowanie nam materiałów i ciekawych lekcji. Dziękujemy za ten rok.

       Na zakończenie przemówienia chcielibyśmy pogratulować wszystkim ukończenia szkoły a tym samym kolejnego etapu w życiu. Rozpoczynają się teraz wakacje . Będziemy przez ten czas nabierali siły do nauki, jaka czeka nas w nowych szkołach. Pierwszego września zaczniemy po raz kolejny naukę w szkołach, które sobie wybraliśmy. Zdobędziemy nowych kolegów i koleżanki, ale na pewno nie zapomnimy o szkole, w której spędziliśmy osiem pięknych lat naszego życia. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za uwagę nam poświęcaną i jeszcze raz składamy podziękowania dla naszych wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich pozostałych pracowników naszej szkoły. Życzymy wszystkim udanych wakacji a od września odnoszenia dalszych sukcesów.

                                                                                                   Absolwenci

                                                                                                     Rok szkolny 2020/2021

      galeria zdjęć

       

     • Podziękowania za zbiórkę na rzecz Fundacji Bezdomniaki

     • Drodzy Darczyńcy!

            Dnia 24.06. zostały przekazane dary na rzecz zwierząt Fundacji Bezdomniaki. Mimo warunków pandemicznych akcja wzorem ubiegłego roku spotkała się z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem.

             Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział w akcji i zachęcamy do współpracy w przyszłym roku szkolnym.

      Koordynator akcji

      Agnieszka Łapka

     • Podsumowanie innowacji „Nauka z lapbooka”

     • W roku szkolnym 2020/2021 wszyscy uczniowie klas I-III zostali objęci realizacją innowacji pedagogicznej „Nauka z lapbooka”. Była to dla nich nowa forma pracy, której celem było prezentowanie i utrwalanie określonego materiału. Dzięki pracy nad lapbookiem uczniowie wykazywali się kreatywnością,  poszukiwali informacji, uczyli się je selekcjonować i ciekawie prezentować.

      Tematy zrealizowanych lapbooków w poszczególnych klasach:

      Klasa 1a „Kosmos”, „Święto szkoły”

      Klasa 1b „Jesień”, „Święto szkoły”

      Klasa 1c „Kosmos”, „Patron szkoły”

      Klasa 1d „Wiosna”, „Święto szkoły”, „Detektyw Pozytywka”

      Klasa 2a „Wiosna”, „Jesień”, „Zima”, „Święto szkoły”

      Klasa 2b „Jesień”, „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, „Święto szkoły”

      Klasa 2c „Bieguny zimna”, „Wiosna”, „Święto szkoły”

      Klasa 2d „Zima”, „Święto szkoły”

      Klasa 3a „Afryka Kazika”, „Czas”, „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, „Święto szkoły”

      Klasa 3b „Święto szkoły”

      Klasa 3c „Święto szkoły”, Klasa 3c „Magda, Paweł i Ty”, „Niesamowite przygody 10 skarpetek”, „Cuda świata”, „Feralne biuro śledcze”, „Kocha, lubi, szanuje”, „Dziwne przygody małej kropelki”

      Klasa 3d „Części mowy”, „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, „Święto szkoły”, „Cuda świata”

       

      Agata Danielak

     • Lato w Markach 2021

     • Wszystkich uczestników półkolonii z profilaktyką „Lato w Markach 2021” serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, udziału w ciekawych wycieczkach i różnorodnych zajęciach w terminie 28.06- 9.07.2021r. W programie zajęcia profilaktyczne: Trzy koła, Spójrz inaczej, Unplugged, Cukierki, dzięki którym dzieci wzmocnią więzi rówieśnicze, rozwijaną pozytywne relacje i zachowania prospołeczne oraz prozdrowotne.

      Półkolonie odbywać się będą z zachowaniem reżymu sanitarnego:

      • grupy 12-14 osobowe,
      • zajęcia dla grup w osobnej, stałej sali, wyjątkami będą wyjścia na świeże powietrze, stołówkę oraz na wycieczki,
      • ewentualne wyposażenie dziecka we własne przybory plastyczne: ołówek, kredki, flamastry (pozostałe zapewni organizator),
      • regularne wietrzenie sal,
      • dezynfekcja wszystkich przedmiotów, z którymi mają styczność dzieci,
      • przyprowadzanie dzieci tylko do przestrzeni otwartej dla rodziców (wejście główne przy sekretariacie szkoły),
      • dezynfekcja rąk,
      • obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez rodziców,
      • brak możliwości przyjęcia na półkolonie dziecka z objawami choroby,
      • w przypadku wystąpienia złego samopoczucia u dziecka podczas trwania półkolonii, rodzic musi je jak najszybciej odebrać.

      Lista uczestników półkolonii z podziałem na grupy wywieszona będzie na drzwiach wejściowych do szkoły. Z uwagi na zmienny harmonogram wyjść i wycieczek dla poszczególnych grup, prosimy rodziców o sprawdzenie w jakiej grupie jest dziecko. Z listą będzie można zapoznać się w poniedziałek 28.06.2021r., przyprowadzając dziecko na półkolonie. W tym dniu wszystkie atrakcje odbywać się będą na terenie szkoły.

      O ewentualnych zmianach w programie półkolonii, godzinach wyjazdów i wyjściach na wycieczki będą na bieżąco informować wychowawcy grup.

      Ze względu na liczne zajęcia i wycieczki na świeżym powietrzu prosimy o zapewnienie dziecku nakrycia głowy i wody do picia.

      Wakacje mogą być szalone, beztroskie i bezpieczne, wypełnione wieloma atrakcjami, które wprawią uczestników w dobry nastrój i dostarczą odpowiednią dawkę endorfin.

      Z nami nie będziecie się nudzić!


      Program_polkolonii_Lato_w_Markach_2021.pdf

     • Wyniki konkursu plastycznego „Projekt okładki ulubionej książki”

     • 28 maja 2021r. uczniowie z klas I-III  wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym: „Projekt okładki mojej ulubionej książki” w ramach  innowacji pedagogicznej „Słuchanie i czytanie jest w modzie” realizowanej przez Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej.  Jury w składzie : Małgorzata Sosnowska , Joanna Wiśniewska , Iwona Szczygielska zadecydowało:

      I miejsce   -  Michalina Matych  klasa 1B

      II miejsce   -  Marysia Nagadowska klasa  3A

      III miejsce  -  Mikołaj Zadrożny  klasa 3D oraz Szymon Ogiński klasa 1C

      Wyróżnienia:

      Natalia Matak klasa 3A

      Paulina Kuba klasa 3C

      Marcin Mortka klasa 2D

      Maja Kożuchowska klasa 3A

      Ola Pachuta klasa 1C

      Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w następnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

       

      Koordynator konkursu

                                                                                                              Iwona Szczygielska

     • ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ 2021-2022 

     •  

      Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej przyjmowane będą od 17 maja 2021 roku 

      zainteresowani Rodzice proszeni są  o wypełnienie  i przesłanie wniosków w formie elektronicznej

      na adres e-mail: sp3marki@gmail.com do dnia 18 czerwca 2021 roku

       

      Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej do pobrania na stronie szkoły

      SP3_karta_swietlicowa_2021-2022_(2).pdf

      Upowaznienie_do_odbioru_dziecka_ze_szkoly_2021-2022.pdf

       

      Rodzice / opiekunowie prawni, którzy nie mają możliwości  przesłania wniosku przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej w formie elektronicznej, proszeni są  o wrzucanie ich do urny umieszczonej przed sekretariatem szkoły.

       

       

      Listy dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej ogłoszone

      będą dnia  22 czerwca 2021 roku

     • Półkolonie letnie 2021 z Małym Inżynierem

     • Półkolonie z Małym Inżynierem to przede wszystkim solidny zastrzyk wiedzy, przyjemnie spędzony czas i moc wspomnień na długie lata! Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W zależności od wybranego scenariusza dzieci mogą zostać m.in. programistą w świecie Minecraft lub specjalistą ds. slimów, mikstur i eliksirów.

      Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnika Zwycięstwa 1920 r., ul. Pomnikowa 21, Marki

      Terminy: 

      • 2 - 6 sierpnia 2021 r. - Programowanie Minecraft (8 - 12 lat)
      • 9 - 13 sierpnia 2021 r. - Eksperymenty: Laboratorium Slime I (7 - 12 lat)

      Cena: 750 zł (cena regularna za 5 dni) 600 zł

      Zapewniamy:

      • dostosowanie do aktualnych wytycznych sanitarnych
      • ciekawe warsztaty naukowe w godzinach 9.00 – 16.00 (5 dni)
      • opiekę przez wykwalifikowanych instruktorów w godzinach 7:30 – 17:30
      • pełne wyżywienie: II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek
      • posiłki dostosowane do wymagań diety
      • nieograniczony dostęp do wody i owoców
      • materiały zajęciowe
      • dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu oraz upominek niespodziankę od Małego Inżyniera
      • półkolonie prowadzone pod nadzorem Kuratorium Oświaty

      Więcej informacji i zapisy:

      https://www.malyinzynier.pl/polkolonie-warszawa

      warszawa@malyinzynier.pl

      tel. 732 717 311

      SP3_Marki-_promocja_dla_szkoly.pdf

     • FINAŁ WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • W dniach 27.04.21-28.04.21 odbył się FINAŁ WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO na platformie Microsoft Teams. W finale uczestniczyli uczniowie klas VB, VID, VIIC i VIIIB. Uczniowie mieli za zadanie wcześniej przygotować  prezentacje w języku angielskim o tematyce kulturoznawczej dotyczącej Australii i zaprezentować swoje prace przed komisją. Uczniowie mieli również odpowiedzieć na jedno pytanie dotyczące ich projektu. Podczas finału oceniane były następujące zagadnienia: pomysłowość i wkład pracy, płynność wypowiedzi, wymowa i intonacja, bogactwo leksykalne, poprawność gramatyczna oraz stopień trudności wystąpienia. Nasi wspaniali uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas finału wśród wielu uczestników z innych szkół.

      Klasa VIIC NINA PORADA- V MIEJSCE

      Klasa VB ADAM WOJCIECHOWSKI- XIII MIEJSCE

      Klasa VID BORYS SOBOLEWSKI- XV MIEJSCE

      Klasa VIIIB AMELIA WOLANOWSKA- XX MIEJSCE

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich uczniów do konkursu w następnym roku szkolnym. Jednocześnie, zapraszamy uczestników konkursu do udziału w Gali Finałowej, która odbędzie się na platformie Microsoft Teams 8 czerwca 2021r godz. 10:00. W trakcie gali zostanie przekazana informacja o sposobie odbioru nagród i dyplomów. W klasach również zostaną przekazane nagrody dla naszych wspaniałych i zdolnych uczniów.

      KOORDYNATOR KONKURSU

      MARTA NOWOGRODZKA

       

    • Czarno biały pies i czarny kot na tle konturów domu. Pod nimi napis Fundacja Bezdomniaki
     • Zbiórka na rzecz Fundacji Bezdomniaki

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

      W dniach 19.05-9.06.2021r. w szkole zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Fundacji Bezdomniaki, która liczy na wsparcie naszych darczyńców, szczególnie teraz, gdy brakuje środków dla dalszej działalności. Potrzebna jest pilna pomoc!

      Szczególnie przydatne będą:

      - karma psia i kocia,

      - żwirki dla kotów,

      - kosmetyki do pielęgnacji,

      - koce,

      - psie posłania,

      - zabawki, obroże, smycze, szelki itp.

      Przyniesione dary zostawiamy w specjalnie na cel wyznaczonym miejscu, przy WEJŚCIU DO SZKOŁY OD STRONY BIBLIOTEKI.  Chęć pomocy zgłaszamy do nauczyciela Agnieszki Łapki za pośrednictwem dziennika Librus, aby otrzymać dodatnie punkty.

      Ze względów sanitarnych oraz bezpieczeństwa, iż są to zwierzęta wymagające przeważnie specjalnej troski, przyjmiemy tylko produkty oryginalnie zapakowane, czyste i szczelnie zabezpieczone.

      Wzorem ubiegłego roku, mamy nadzieję na kolejny sukces akcji.

      Zachęcamy również do odwiedzenia strony placówki lub kontaktu fundacjabezdomniaki@gmail.com, tel. 666 345 888, by dowiedzieć się o innych, bezpośrednich formach pomocy np. adopcja, wsparcie finansowe itp.

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

      Koordynator akcji Agnieszka Łapka

     • Lapbook o szkole

     • Uczniowie klas I-III w ramach obchodzonego Święta Szkoły dnia 10 maja wykonali przepiękne lapbooki o szkole. W ten sposób poznały historię szkoły i jej tradycje. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      Iwona Szczygielska

     • Podsumowanie akcji Znam imię mojej szkoły

     • Z okazji Święta Szkoły uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji "Znam imię mojej szkoły". Uczestnicy układali pełną nazwę szkoły z wybranych elementów: klocków, kwiatów, kawy, grochu, kamieni itp. Bardzo dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie akcją i przepiękne prace. Ponad 40 uczniów  otrzymało  pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      Koordynator  Iwona Szczygielska