• Półkolonie "Zima w Markach 2021"

     • Informacje organizacyjne dotyczące półkolonii „Zima w Markach 2021”.

      Warunkiem przyjęcia dziecka na półkolonie „Zima w Markach 2021” było dostarczenie wypełnionej Karty Kwalifikacyjnej do 16 grudnia 2020r. na adres mailowy: sp3@marki.pl

      Zgłoszenie i zakwalifikowanie dziecka na półkolonie  potwierdzone zostało informacją przesłaną przez dziennik elektroniczny Librus.

      Informacje dotyczące wpłat za uczestnictwo w półkoloniach:

      Wpłaty za wyżywienie oraz opłatę stałą należy uiścić tylko i wyłącznie w dniach 2, 3 lub 4 stycznia 2021 roku:

      1. Wpłaty stałej w kwocie 96 zł za I turnus oraz 120 zł za II turnus należy dokonać na rachunek bankowy Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach, ul. Pomnikowa 21:

      50 8015 0004 0210 7565 2021 0104

      1. Wpłaty za posiłki w kwocie 24 zł za I turnus oraz 30 zł za II turnus należy dokonać na rachunek bankowy Szkoły Podstawowej nr 4 w Markach, ul. Wspólna 42:

      79 8015 0004 0210 8113 2021 0105

      Dokonując poszczególnych płatności należy podać imię i nazwisko dziecka, wskazać nr turnusu i w przypadku opłaty za posiłki wskazać nr szkoły (SP3).

      W załącznikach znajduje się Program półkolonii „Zima w Markach 2021” oraz Regulamin uczestnictwa w akcji.

       

      Program akcji "Zima w Markach 2021"

      Regulamin akcji "Zima w Markach 2021"

      Wytyczne MEN MZ i GIS dla organizatorow polkolonii

      Małgorzata Sosnowska

      koordynator

     • Życzenia świąteczne

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

      składamy życzenia pięknych

      i niezapomnianych chwil w gronie rodziny.

      W ten wyjątkowy czas dzielmy się opłatkiem,

      otulmy ciepłem naszych bliskich i uśmiechajmy się  do siebie.

      Cieszmy się pięknem kolęd, pachnącą choinką i wspomnieniami.

      Niech przyniosą one radość i wzruszenie

      oraz wzajemną życzliwość i optymizm

      w nadchodzącym Nowym Roku.

       

      Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie

      Szkoły Podstawowej nr 3

      im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach

      Zapraszamy do obejrzenia filmu z życzeniami świątecznymi od Uczniów, przygotowanymi przez uczennice z klasy 7d pod kierunkiem Pani Doroty Mondrzyckiej i Pani Małgorzaty Małkiewicz.

      https://youtu.be/bkWEM3x0pBA

       

    • Wyniki konkursu na kartkę świąteczną
     • Wyniki konkursu na kartkę świąteczną

     • Kategoria klas  4-8

      1 miejsce:

      • Marcel Kowalik 4a
      • Małgosia Kupść 7d
      • Jakub Pietruszewski 4a
      • Rafał Zawistowski 7f

      2 miejsce:

      • Maksymilian Łapka 8c
      • Bartłomiej Roguszewski 6g
      • Łukasz Rozwadowski 5b

      3 miejsce:

      • Bartosz Łapka 7d
      • Ola Żak 6e

       Kategoria klas   1-3

      1 miejsce:

      • Kacper Dżereń 3c

      2 miejsce:

      • Liwia Cejmańska 3a
      • Ola Pachuta 1c

      3 miejsce:

      • Michał Nowomiński 2b

       OSOBY WYRÓŻNIONE:

       Amelia Połczyńska 7f

      1. Gabriela Rola 7d
      2. Krzysztof Bożęcki 6e
      3. Łukasz Cygański 7b
      4. Natalia Piątek 6e
      5. Jakub Rysztak 4a
      6. Ernest Chełchowski 7a
      7. Daniel Rysztak 4a
      8. Jakub Maciąg 6b
      9. Paulina Foremska 6e
      10. Iga Gocała 7f

      galeria kartek świątecznych zgłoszonych do konkursu

        Dziękuję za liczny udział uczniów w konkursie i piękne prace

      Karolina Hankała

     • Zdalne zajęcia świetlicowe

     • Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie możemy spotykać się na zajęciach w świetlicy. Codziennie jednak wysyłamy uczniom klas 1-3 propozycje różnych aktywności takich jak: prace plastyczne, zagadki, piosenki, filmy edukacyjne i zabawy tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.
      Dziękujemy wszystkim uczniom korzystającym z naszych propozycji. Szczególnie podziękowania kierujemy do tych, którzy wysłali do nas zdjęcia swoich prac.
      Są to następujące osoby: Wojtek Suliga 1d, Olga Pietrzak 1a, Aleksander Zięba 1d, Adam Gębczyk 2d, Liliana Komosa 1a, Jan Stemler 1b, Oskar Sterna 2c, Sonia Kułak 1a, Olga Pietrzak 1a, Ula Grabowska Id, Krzysztof Matusik 3b, Bartosz Jaworski 2c, Julia Pękalak 3a oraz Karol Pękalak 4c.
      Zaangażowanie i wkład pracy uczniów doceniliśmy punktami z zachowania.
      Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia naszej galerii, która znajduje się w zakładce "ŚWIETLICA SZKOLNA”.

      Elżbieta Wojeńska

    • Z MIKOŁAJEM W POLSKĘ
     • Z MIKOŁAJEM W POLSKĘ

     • Zachęcamy wszystkich do udziału w szkolnej akcji charytatywnej „Z Mikołajem w Polskę”. Dzięki Państwa pomocy, od kilku lat szkolny Święty Mikołaj obdarowuje i spełnia marzenia dzieci w różnych zakątkach Polski. W poprzednich edycjach akcji odwiedziliśmy pięć potrzebujących rodzin w miejscowości Orneta na Mazurach, spełniliśmy marzenia wszystkich podopiecznych z Domu Dziecka w Równem, a także wsparliśmy dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Czernicach Borowych. To wszystko było możliwe dzięki Państwa hojności i pomocy.

      W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i związanymi z tym ograniczeniami, Święty Mikołaj zawędruje trochę bliżej, a konkretnie odwiedzi potrzebujące rodziny uczniów naszej szkoły.

      Marzenia dzieci:

      - klocki lego dla chłopców (od 7 lat)

      - zabawki dla chłopców w wieku 2-4 lat

      - kosmetyki i zegarek dla nastolatek

      - kosmetyki pielęgnacyjne dla noworodka

      - rowerek biegowy dla 3 latka

      - nowe ubranka dla chłopca rozmiar 98-104 (zimowe również)

      - komplet do jedzenia posiłków dla chłopca 3-lata (talerzyk, talerz, kubeczek)

      Rodziny na pewno ucieszą również świąteczne słodycze, zapakowane wyroby mięsne z dłuższym terminem ważności, suszone owoce oraz grzyby.

       Wszystkich, którzy chcieliby pomóc i wesprzeć Świętego Mikołaja , bardzo prosimy o kontakt poprzez dziennik Librus, z opiekunem szkolnego wolontariatu - p. Ewą Gębską lub Pedagogiem Szkoły p. Jolantą Augustyniak. Dary możecie przynosić do szkoły do gabinetu Pedagoga lub zostawić u Pań przy wejściu głównym. Na Wasze wsparcie Czekamy do 15 grudnia.

      Ewa Gębska

    • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     •  W środę 11 listopada 2020 roku obchodzimy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbudowa państwa po 123 latach niewoli była w naszej historii wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu pokoleń Polaków, trud i ofiara poniesiona w powstaniach narodowych, na frontach I wojny światowej i w krwawych walkach o niepodległość i granice oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do odrodzenia się Ojczyzny.  Wybitnymi postaciami tego procesu są Twórcy Niepodległej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Jan Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty i Józef Haller.  Dziękując za ich poświęcenie, trud i wytrwałość w dążeniu do celu, jakim była wolna, niepodległa i suwerenna Polska nie możemy zapomnieć o szerokich masach rodaków, którzy  na przestrzeni 123 lat niewoli przelewali krew, cierpieli, ale nigdy nie zwątpili w sens walki na różnych frontach ludzkiego życia o Niepodległą. Tym wszystkim, którzy swoją codzienną pracą u podstaw stworzyli podwaliny gospodarki odrodzonego państwa. Ludziom nauki, kultury i sztuki, którzy przez lata niewoli nie zapomnieli o Polsce, ale wręcz przeciwnie, krzewili narodową kulturę i nie pozwolili polskości przeminąć w pomroce dziejów pragniemy podziękować. Niech dumnie powiewające na  naszych domach, balkonach o w oknach biało-czerwone flagi będą  naszym hołdem  dla bohaterów , którzy na przestrzeni wieków  walczyli i ginęli  o dobro nas wszystkich  najważniejsze - wolną i suwerenną Polskę.

    • Pamiętamy...
     • Pamiętamy...

     • Początek listopada to czas kiedy odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze na grobach zmarłych. Mimo zdalnej nauki, Szkolne Koło Wolontariatu nie zaprzestało swoich działań w praktyce.  Wolontariusze odwiedzili Cmentarz w Markach, gdzie zapalili znicze przy Pomniku Poległych Żołnierzy w bitwie 1920 roku oraz Cmentarz Ewangelicki z początku XIX wieku, znajdujący się  w lesie przy ulicy Kurpińskiego.

      Ewa Gębska - opiekun szkolnego wolontariatu

     • KOMUNIKAT MEN

     • Szanowni Państwo,

      od poniedziałku, 9 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).

      Bez zmian pracują przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

      Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

      Są to najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Szczegóły znajdą Państwo w komunikacie MEN. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Zachęcam także do bieżącego śledzenia informacji udostępnianych na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja

       

     • Gdy zdarzy się COVID w szkole...

     • Scenariusz działań na wypadek wykrycia koronawirusa

      W ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u ucznia jednej ze szkół podstawowych. Przybliżymy Państwu, jak wyglądają nasze działania w takiej sytuacji:

      1. Po otrzymaniu informacji od rodzica dziecka dyrekcja szkoły informuje Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie. Zgłasza wówczas wniosek o zaopiniowanie zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasie/klasach.
      2. Jeśli Sanepid wyda pozytywną opinię, dyrekcja szkoły wnioskuje do organu prowadzącego (Burmistrza Miasta Marki) o wyrażenie zgody na czasowe zawieszenie zajęć stacjonarnych.
      3. Po uzyskaniu zgody organu prowadzącego dyrekcja szkoły zawiesza zajęcia stacjonarne na określony okres. Informuje o tym kuratorium oświaty. Jednocześnie wprowadza zdalne nauczanie dla tych klas, które nie uczestniczą w tradycyjnych zajęciach.
      4. Po upływie terminu zawieszenia dzieci wracają do szkoły.

      Podstawą prawną do zastosowania procedury zawieszenia zajęć na czas oznaczony w szkołach i przedszkolach ze względu na sytuację epidemiologiczna stwarzającą zagrożenie dla zdrowia uczniów jest §18 ust. 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r., poz. 1604).

       

      TM/CUW13 października 2020, godz. 07:44#Miasto #Edukacja

       

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

      Tradycją Szkoły jest organizowanie uroczystości Ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym roku również przeżyliśmy tę doniosłą chwilę, chociaż w zmienionej kanwie. Organizację spotkania podyktowały wymogi sanitarne związane z panującą pandemią. Każda z czterech klas pierwszych miała odrębne spotkanie. Wszystkie odbyły się 13 października 2020 roku.

      Po wstępnym słowie wychowawczyń, witającym przybyłych gości, nastąpiły krótkie prezentacje artystyczne. Na chwilę zabrzmiał w sali chóralny śpiew, przeplatany tekstem mówionym, gimnastyką, ilustracją ruchową utworów, grą na instrumencie perkusyjnym, rapem. W końcu nastąpił kulminacyjny punkt uroczystości - ślubowanie. Po pięknym odśpiewaniu przez pierwszaków a cappella Hymnu Szkoły, pani dyrektor Beata Szczypkowska  odczytała treść ślubowania, a dzieci z wielkim przejęciem zawtórowały „Ślubuję!”.  Pani dyrektor przekazała gratulacje wszystkim uczniom, którzy od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach. Już w klasie, dzieci otrzymały od Szkoły dyplom, a od Rady Rodziców upominek.

      Pełna emocji i wzruszeń uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

      Kornella Sysiak

      Magdalena Kępka

      Elżbieta Łoniewska

      Justyna Kaszuba

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • SZANOWNA PANI DYREKTOR, NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY !

      Z okazji Waszego Święta, składamy Wam wyrazy uznania i szacunku za trud codziennej pracy pedagogiczno-wychowawczej. Dziękujemy za wysiłek i oddanie w przekazywaniu wiedzy oraz wartości, które wpływają na nasz rozwój i postawę. Życzymy wielu radości, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, wielu sukcesów oraz dużo zdrowia i osobistego szczęścia.

      Uczniowie

    • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • 30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swój głos w wyborach oddało 376 uczniów z klas 4-8. Na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021, ilością głosów 93 wybrany został Dawid Borkowski z klasy 7 e. Funkcję zastępcy pełnić będzie Julian Fornal z klasy 6 e.

       GRATULUJEMY!

      Ewa Gębska

      opiekun SU

    • Wspieraj, pomagaj, kupuj online!
     • Wspieraj, pomagaj, kupuj online!

     • W roku szkolnym 2020/2021 po raz pierwszy przystępujemy do akcji charytatywnej na rzecz Funduszu Migotkowego i chorych psów poprzez zakupy online dlatego też zachęcamy Rodziców z dziećmi do tej formy kupowania i wspierania poprzez serwis FaniMani.

      Fundusz Migotkowy to grupa osób, którzy ku pamięci zmarłej Migotki ratują kolejne ciężkie przypadki. Migotka zwana Słodką Migotką była malutką sunią z Palucha, chorą na cukrzycę i Zespół Cushinga. Bardzo długo walczono o jej zdrowie i życie, o dom dla niej. Nie udało się, sunia zmarła, jednak wcześniej nacieszyła się 2 latami dobrego, spokojnego życia w domowych warunkach dzięki wspaniałym wirtualnym opiekunom. Te i inne osoby, po jej odejściu, zdecydowały się uczcić jej pamięć tworząc ten fundusz, mający na celu pomoc innym, podobnym przypadkom. Celem jest pomoc psom chorym, po przejściach, nie mających szans na adopcję. Fundacja zapewnia im godne warunki życia w domowych hotelikach i domach tymczasowych, leczenie oraz rehabilitację. Dla wielu Fundacja to szansa na godne odejście inaczej niż za kratami schroniska czy na ulicy. 

      Jak wspierać akcję?

      1. Wchodzisz na stronę FaniMani , instalujesz przypominajkę - rozszerzenie do przeglądarki Chrome, Firefox, Opera https://ci4.googleusercontent.com/proxy/YvRsmnthcaJP8z74fMy-xz9tMyY01j4YMFzdVORn0oNQqr79woAFMtpN14VNY_qQyo7bmh4l_RIPa42I_4Vkm7kmH5VKndzgv9w=s0-d-e1-ft#https://staticfiles.fanimani.pl/fmext/ico-browsers3.png
      2. Kiedy wejdziesz na stronę sklepu, który jest partnerem FaniMani, to zobaczysz informację o możliwości przekazania darowizny. Organizację którą należy wybrać to Fundusz Migotkowy
      3. Klikasz w "Aktywuj darowiznę" i robisz zakupy, z których część dochodu zostaje przeznaczona na Fundację.

       Instalując Przypominajkę zrobisz swoją pierwszą darowiznę - 1zł od FaniMani dla wybranej przez Ciebie organizacji. Strona internetowa FaniMani zawiera również listę sklepów dzięki którym możemy wspierać za darmo Fundację Funduszu Migotkowego.

       

      Koordynator

      Marta Nowogrodzka 

    • Innowacja Pedagogiczna „Play with English”
     • Innowacja Pedagogiczna „Play with English”

     • Innowacja pedagogiczna z zakresu języka angielskiego skierowana jest do uczniów klasy VB. Głównym celem innowacji jest wprowadzenie dziecka w świat nauki języka obcego poprzez osłuchanie i aktywną zabawę . Nauka języka angielskiego opiera się na wykorzystaniu różnych platform i programów multimedialnych takich jak: kahoot, edpuzzle, quizlet, quizizz, wykorzystanie kodów QR, babadum.com, freerice.com, youtube.com, draw.it,  ang.pl, eslgamesplus.com, baamboozle.com oraz gry w wersji tradycyjnej.

      Założeniem innowacji jest podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego, osiągnięcia płynności w posługiwaniu się językiem nowożytnym, poprzez nacisk na poszerzanie zasobu słownictwa i struktur gramatycznych za pomocą gier i zabaw w języku obcym. Innowacja jest prowadzona w klasie Vb w ramach lekcji języka angielskiego.

      Wprowadzenie w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Play with English” podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom naszej szkoły możliwości nauki języka angielskiego w sposób łatwo przyswajalny i przyjemny dla uczniów. W związku z powyższym na ostatniej lekcji uczniowie ćwiczyli struktury gramatyczne czasu Present Simple i Present Continuous w formie gry na platformie quizizz a także utrwalili wcześniej poznany materiał na zajęciach. Ma to na celu nie tylko wyrównanie szans edukacyjnych, ale również stworzenie możliwości osiągnięcia wyższego poziomu znajomości języka angielskiego w sposób bezstresowy. Pamiętając również o tym, że przyswajanie wiedzy w okresie szkolnym to również nauka poprzez zabawę.

      Koordynator

      Marta Nowogrodzka

     • Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne

     • 16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

      Rachmistrze telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00.  W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet.

      Lista numerów, z których będą dzwonić rachmistrzowie spisowi, będzie dostępna na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie. Będzie też można zweryfikować dzwoniącego przez infolinię.

      Jakie są zalety spisu przez telefon? Jest bezpieczny dla rolnika, bo nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz. Wypełnieniem formularza zajmuje się rachmistrz, rolnik musi mu tylko podać potrzebne informacje. Koszt połączenia telefonicznego ponosi Główny Urząd Statystyczny.

      Wadą tego rozwiązania jest to, że odbierając telefon rolnik może być zajęty pracą lub nie będzie w tym momencie przygotowany do spisu. Dlatego w pierwszej kolejności warto korzystać z najwygodniejszej metody, czyli samospisu internetowego – wypełniając elektroniczny formularz w domu lub w Gminnym Punkcie Spisowym.

      Można też spisać się przez telefon z własnej inicjatywy, dzwoniąc w dogodnej dla siebie chwili na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Należy wybrać przeznaczony dla spisu telefonicznego kanał „1”, a następnie z pomocą rachmistrza wypełnić spis (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

    • Cuda Wianki, wycieczka klas szóstych
     • Cuda Wianki, wycieczka klas szóstych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cuda Wianki, wycieczka klas szóstych.

      Uczniowie klas szóstych odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Cuda Wianki. Piękna pogoda pozwoliła na świetną zabawę w otoczeniu zwierząt zagrodowych i jesiennej przyrody.

      Uczniowie tarli i smażyli placki ziemniaczane, jeździli powozem, grali w grę terenową, wykonali prace plastyczne metodą decoupage. Wycieczkę zakończyło ognisko z kiełbaskami.

      Spędzenie dnia na świeżym  powietrzu, możliwość ruchu i zabawa ze zwierzętami sprzyjały integracji i pozwoliły uczniom odpocząć od codziennych, szkolnych obowiązków. Po długiej przewie i nauce w trybie online, kilkugodzinny, wspólny wyjazd za miasto wywołał szczerą radość dzieci i wychowawczyń.

      Renata Reterska

     • Szkoła młodych patriotów XXI edycja

     • W roku szkolnym 2020/2021 nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół Szkoła młodych

      patriotów organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.

      Jego celem jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i obywatelskich. Szkoły biorące

      udział w tym projekcie przyjmują na siebie zadania, które będą oceniane przez jury konkursu. Warunkiem

      otrzymania dyplomu Szkoły młodych patriotów jest realizacja i udokumentowanie tych zadań do 17 marca

      2021roku.

        Oto zadania przewidziane w regulaminie konkursu:

      1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. Patriotyzm na co dzień. CO dla mnie oznacza bycie patriotą.

      2. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości
      nt. postaw patriotycznych i roli patriotyzmu lokalnego.

      3. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. Historia Polski a patriotyzm.

      4. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej.

      5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.

      6. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.

      7. Motyw Małe ojczyzny w literaturze- przygotowanie prac pisemnych.

      Zachęcamy wszystkich rodziców, dzieci i młodzież naszej Szkoły  do czynnego udziału w wyżej wymienionych działaniach.

      Sylwia Baranowska

      koordynator projektu

     • OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Nauczycielem wybranym przez wszystkich uczniów szkoły, wskazanym jako ten, do którego mają zaufanie, z którym lubią pracować i ufają, że będzie działał w ich najlepszym interesie jest Pani Ewa Gębska ucząca wychowania fizycznego w naszej szkole. Pani Ewa cieszy się wielką sympatią uczniów i od kilku lat jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Również w tym roku szkolnym  pełnić będzie tę zaszczytną funkcję.

                                                                                                        Gratulujemy, życzymy wielu ciekawych pomysłów.

                                                                                                                 Dyrekcja , koleżanki i koledzy, uczniowie