• Zapraszamy do klasy dwujęzycznej w r.szk.2023/24

• Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach zaprasza uczniów klas szóstych do rekrutacji do klasy dwujęzycznej z językiem angielskim w roku szkolnym 2023/2024.

Czym jest klasa dwujęzyczna?

W klasie dwujęzycznej uczniowie mają rozszerzoną liczbę godzin języka angielskiego do 5 godzin tygodniowo. Jednocześnie uczniowie realizują elementy wybranych przedmiotów nie tylko po polsku, ale też po angielsku. W naszej szkole będzie to geografia i matematyka.

Nauka przedmiotów niejęzykowych w języku obcym wymaga od ucznia efektywnego przyswajania wiedzy, wytrwałości w dążeniu do podnoszenia kompetencji językowych, uczy samodzielności i odpowiedzialności. Wszystkie te umiejętności są obecnie niezbędne w większości współczesnych zawodów.

Nauka w klasie dwujęzycznej będzie też doskonałym wprowadzeniem do nauki w licealnych klasach dwujęzycznych, na zakończenie których uczniowie są przygotowani do zdawania matury dwujęzycznej z języka angielskiego. Matura ta zwalnia z dodatkowych egzaminów językowych w przypadku aplikacji na studia za granicą.

Znajomość języka angielskiego uzyskana metodą edukacji dwujęzycznej pozwoli naszym uczniom nie tylko na biegłe porozumiewanie się w tym języku, ale przede wszystkim umożliwi wykorzystywanie go jako narzędzia do swobodnego komunikowania się, do szerszego spojrzenia na świat, odkrywania i rozumienia innego sposobu myślenia i tolerancji wobec innych kultur oraz korzystania z oryginalnych źródeł wiedzy.

Klasa dwujęzyczna to nie tylko nauka. To wiele różnorodnych aktywności takich jak udział w projektach międzynarodowych, organizowanie ciekawych lekcji kulturowych, uczestnictwo w obozach językowych, różnorodnych konkursach, wycieczkach i warsztatach.

Nauka w klasie dwujęzycznej może być wspaniałą przygodą i ciekawym doświadczeniem!

Absolwent klasy dwujęzycznej w naszej szkole:

• będzie swobodnie komunikował się w języku angielskim podczas wyjazdów zagranicznych,
            • nabierze pewności we własne możliwości podczas pracy nad różnymi projektami,
            • przygotuje się do międzynarodowych egzaminów językowych
            • zwiększy szansę na dostanie się do wymarzonej szkoły np. z programem matury międzynarodowej, a następnie kontynuowanie nauki na wyższej uczelni
            • w przyszłości będzie mógł korzystać z literatury fachowej i z oryginalnych źródeł wiedzy,
            • poszerzy swoje zainteresowania i pasje,
            • rozwinie postawę ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.

Uczniowie aplikujący do oddziału dwujęzycznego muszą posiadać świadectwo ukończenia klasy szóstej oraz zobowiązani są do napisania sprawdzianu predyspozycji językowych. Sprawdzian przeprowadzany jest w języku polskim i odwołuje się do ich szeroko rozumianych umiejętności językowych. Badana jest pamięć, rozumienie tekstu, wyobraźnia i selekcja informacji.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów języka angielskiego oraz inne osoby, które chcą poznawać świat i rozwijać swoją kreatywność.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do klasy dwujęzycznej umieszczonym na stronie szkoły https://sp3marki.edupage.org/a/klasa-dwujezyczna

• DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

•

28.03.2023 r. (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców ubiegających się o przyjęcie dzieci do klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024.

• Debata oksfordzka patriotyzm młodych – zaczynamy działać!!!

• 9 marca 2023 r. w filii Naszej Szkoły na ul. Dużej odbyło się pierwsze spotkanie z uczestnikami młodzieżowej Debaty Oksfordzkiej Patriotyzm Młodych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha. Odwiedzili nas przedstawiciele wszystkich publicznych szkół podstawowych działających na terenie Marek. Uczniowie mieli możliwość poznania siebie nawzajem, zostali zapoznani z Regulaminem Debaty. Po ogromnej „burzy mózgów” wspólnie został wybrany temat dyskusji: CZY TRUDNO BYĆ PATRIOTĄ?

Młodzież została podzielona na dwie grupy pracujące wokół określonej tezy – argumenty strony Propozycji  będzie próbowała obalić strona Opozycji. Każda ze stron ma przydzielonego opiekuna, pod którego okiem będzie systematycznie pracować. Kontaktować  się będziemy za pomocą komunikatorów, aby być w stałym kontakcie.

Przed nami dużo pracy, ale nie poddajemy się.

Ewelina Stryjecka-Doliwa