• Szkolny konkurs na palmy i ozdoby wielkanocne

• Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku
            w Markach.
            Cele konkursu:
            1. Rozwijanie zainteresowań plastycznych, wrażliwości estetycznej i uzdolnień uczniów, inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych.
            2. Stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.
            Zasady uczestnictwa:
            1.W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie z klas I – VIII.
            2. Uczestnik może zgłosić dowolną ilość palm oraz ozdób wielkanocnych, ale nie może otrzymać więcej niż jedną nagrodę.
            3. Prace należy podpisać na dołączonej kartce: imię i nazwisko, klasa.
            4. Palmy i ozdoby będą oceniane w oddzielnych kategoriach artystycznych w następujących przedziałach wiekowych: kl. I – III, IV – VI oraz  kl. VII – VIII.
            5. Prace należy składać w świetlicy, a w filii w bibliotece szkolnej w terminie do 1.04.2022 r.
            6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5.04.2022 r. na internetowej stronie szkoły.
            7. Palmy oraz ozdoby wielkanocne będą przeznaczone na szkolny kiermasz, który będzie miał miejsce
            w dniach od 6 do 8 kwietnia.
            8. Wręczenie nagród odbędzie się 12.04.2022 r. podczas szkolnego apelu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie – nauczyciele świetlicy.

• Uwaga konkurs!!!

•

Jeśli angielski to Twoja pasja weź udział w szkolnym konkursie języka angielskiego ENGLISH IS MY PASSION. Konkurs składa się z trzech etapów i sprawdza wiedzę ogólną z języka angielskiego.

Szczegóły znajdziesz w dzienniku Librus, na szkolnej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń przy sali nr 27 (pracowania języka angielskiego).

Szczegółowych informacji udziela p. R. Reterska i p. J. Michalska.

Zapisy trwają do 20 marca.

ZAPRASZAMY!

Nauczycielki anglistki

• „Cukier nie krzepi”

• W ramach działań Zespołu do Spraw Profilaktyki i Promocji Zdrowia klasa 5b wzięła udział w zajęciach pt.: ‘’Cukier nie krzepi’’, które miały na celu:

- uświadomienie dzieciom, iż jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób,

- uświadomienie uczniom konieczności ograniczenia cukru i słodyczy w diecie,

- zachęcenie do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych,

- uczenie odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Dzieci zgłębiły tematy dotyczące m.in.:

Co dzieje się z dziećmi, które jedzą zbyt dużo słodyczy? Jakie są tego konsekwencje?

Dlaczego lubimy słodycze?

Dlaczego jednak nie powinniśmy jeść słodyczy, albo powinniśmy przynajmniej ograniczać ich ilość?

Co trzeba robić, aby nie być otyłym?

Co należy pić zamiast wysoko słodzonych napojów oraz czym zastąpić słodycze?

Jakie szkody może poczynić cukier w organizmie człowieka?

Dzieci podczas zajęć nauczyły się piosenki, do której trzeba było ułożyć sekwencję ruchów. Wzięły udział również w pogadance na temat produktów o różnej kaloryczności i z wielkim zaangażowaniem wykonały plakat oraz makietę obrazujące zawartość cukru w napojach, słodyczach oraz posiłkach typu fast food, a także jakie aktywności i przez ile czasu należy wykonywać aby je spalić.

Agnieszka Łapka