• I Etap Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego

     • I Etap Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla klas V-VIII odbył się w dniu 16.03.2021r. Test składał się z części gramatyczno-leksykalnej a także wiedzy o krajach anglojęzycznych. Część kulturoznawcza zawierała zagadnienia z zakresu wiedzy na temat Australii.  Do konkursu przystąpiło 13 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach. Do II etapu zakwalifikowali się: Adam Wojciechowski kl. Vb, Borys Sobolewski kl. VId, Nina Porada kl.VIIc i Amelia Wolanowska kl. VIIIb. Uczniowie uzyskali co najmniej 83% możliwych do zdobycia punktów. Gratulujemy , trzymamy kciuki i czekamy na kolejne sukcesy w II etapie!

      Koordynator konkursu

      Marta Nowogrodzka

     • 2 kwietnia: ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) obchodzony jest corocznie 2 kwietnia. Został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy małżonki emira Kataru, Sheikha Moza bint Nasser.

      Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast tego dnia najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na autyzm, ich rodzinami czy opiekunami.

       

      Czym jest autyzm?

      Autyzm to zaburzenie rozwojowe, które zaczyna się we wczesnym dzieciństwie i trwa całe życie. Charakteryzuje się odmiennym od typowego sposobem rozwoju człowieka, objawiającym się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywaniem relacji, wyrażaniem emocji, uczeniem się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym stopniu nasilenia. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej.

      AUTYZM JEST OBECNIE DIAGNOZOWANY W POLSCE U 1 NA 100 DZIECI.

       

      Jak dołączyć?

      Ogólnopolska, coroczna kampania społeczna „Polska Na Niebiesko!” organizowana jest przez Fundację JiM, za pomocą strony internetowej http://www.polskananiebiesko.pl/. Akcja objęta jest patronatem honorowym prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy, a finał ma miejsce 2 kwietnia. Jej misją jest uświadomienie jak największej liczbie osób, czym jest autyzm. Tegoroczne hasło towarzyszące kampanii “Autyzm. Odmień moją historię” ma na celu  edukację od najmłodszych, aby dzięki wiedzy i świadomości wspólnie budować zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem.

       

      Zachęcamy wszystkich do symbolicznego zjednoczenia się z autystami i ich rodzinami. 
      Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski. Dlatego 2 kwietnia ubierzmy się na niebiesko, zróbmy kompozycję z niebieskich przedmiotów, stwórzmy plakat. Możemy tego dnia zapalić niebieskie światełka, lampkę. Zróbmy zdjęcie i  prześlijmy na adres: al5430120@gmail.com

      Z nadesłanych zdjęć stworzymy gazetkę.

      Twoje zaangażowanie w kampanię docenimy punktami z zachowania.

       

      Rodzicu! Ty też możesz się zaangażować! Polska Na Niebiesko to kampania społeczna, mająca za zadanie uświadomić jak największej liczbie osób, czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość oraz tolerancję wśród społeczeństwa. Niech jak najwięcej osób dowie się o akcji!

       

      Wchodząc na stronę fundacji możesz wydrukować list zachęcający firmy i instytucje do udziału w kampanii ,,Polska Na Niebiesko” poprzez oświetlenie na niebiesko ich budynków 2 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. W dzień finału (2 kwietnia), opublikuj post w mediach społecznościowych ze zdjęciami oświetlonych na niebiesko budynków z hasztagiem #PolskaNaNiebiesko.

      Koordynator akcji

       Agnieszka Łapka

       

     • Szkolny konkurs plastyczno - techniczny

     • Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastyczno - technicznym na „Najbardziej oryginalną Pisankę”.

      Cele konkursu:
      - kultywowanie tradycji wielkanocnych
      - rozwijanie kreatywności oraz inwencji twórczej dzieci
      - rozwijanie zainteresowań plastycznych
      - doskonalenie zdolności manualnych

      Zasady konkursu:
      - konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III
      - praca przestrzenna wykonana dowolną techniką
      - pisanki powinny być wykonane samodzielnie w estetyczny i ciekawy sposób
      - pisanki należy podpisać (imię i nazwisko ucznia oraz klasa)
      - gotowe prace konkursowe należy składać do dnia 26.03. do wychowawcy klasy
      - rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników nastąpi po dokonaniu oceny prac przez komisję konkursową

      Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:
      - oryginalność i pomysłowość
      - estetyka i dokładność wykonania pracy
      - ogólne wrażenie wizualne

      Serdecznie zapraszamy!

       

      Organizatorzy:
      Aneta Kochańska-Bloch
      Anna Brożyna

     • NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021- jakie będą pytania

     • Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

      Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

      Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych:

      Jakie dane będą zbierane w NSP2021

      Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021:

      lista pytań w NSP2021

      Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą). 

      Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

      Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

      Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

      Więcej informacji znajduje się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego

      WPZ16 marca 2021, godz. 13:32#Narodowy Spis Powszechny #Miasto

     • Zmiana organizacji pracy szkoły - nauczanie hybrydowe

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

      W związku z komunikatem Kuratorium Oświaty w Warszawie z dnia 12 marca 2021r. informuję, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych w województwie mazowieckim rozpoczynają od 15.03.21r. do 26.03.21r. nauczanie hybrydowe.

      Tak więc od 15.03.21 r. do 19.03.21 r. w naszej szkole stacjonarnie pracować będą klasy:1 A, 1 B, II A,                II C, III A, III C.

      Natomiast w systemie zdalnym klasy: 1 C, 1 D, II B, II D, III B, III D

      W dniach od 22.03.21 r. do 26.03.21 r. nastąpi zamiana klas. Uczniowie, którzy przez tydzień pracowali stacjonarnie, przejdą na nauczanie zdalne, a pozostałe oddziały wrócą do szkoły.Plan oddziałów nie ulega zmianie.

      Opiekę świetlicową zapewniamy uczniom klas pracujących stacjonarnie. Jednocześnie, ze względu na bardzo trudną sytuację epidemiologiczną i rosnącą liczbę zakażeń wśród uczniów, bardzo prosimy Rodziców, aby w miarę możliwości ograniczyli pobyt dzieci w świetlicy.

      Ze względu na trwającą kwarantannę  pracowników kuchni obiady są odwołane do 19 marca.

      Z góry dziękuję za zrozumienie i życzę Państwu i sobie szybkiego powrotu do normalności.

      Beata Szczypkowska

      Dyrektor Szkoły

     • Autochodzik

     • Od 9 do 12 marca uczniowie klas 1 -3 uczestniczyli w programie edukacyjnym dla najmłodszych „Autochodzik”. Głównym celem programu jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

      Na spotkaniach pan Paweł Paczek -  koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego omawiał różne zagadnienia z przepisów ruchu drogowego oraz dokładnie wyjaśnił elementy drogi jak: chodnik, jezdnia, krawężnik oraz kolory sygnalizacji świetlnej.

     • POMOC DLA ÓSMOKLASISTÓW

     • Bezpłatne zajęcia na platformie e-learningowej przygotowujące do egzaminów

      Za ponad dwa miesiące absolwenci klas ósmych poddani zostaną ważnej próbie. Od 25 do 27 maja będą odbywać się egzaminy, podsumowujące ich edukację w szkole podstawowej. Są o tyle ważne, że liczba uzyskanych w ich trakcie punktów (maksymalnie 100) w znaczący sposób będzie wpływać na możliwość wyboru przyszłej szkoły.

      - Chcemy więc pomóc uczniom publicznych, mareckich szkół podstawowych w uzyskaniu jak najlepszych wyników. Dlatego w tych nietypowych dla polskiej edukacji czasach zdecydowaliśmy się udostępnić im bezpłatny dostęp do Platformy Lecturus Junior, udostępniającej w formie webinariów zajęcia przygotowujące do egzaminów – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

      Platforma Lecturus Junior powstała m.in. przy udziale Uniwersytetu Warszawskiego. Są to webinaria z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Do maja każdy przedmiot pojawi się na ekranie ucznia raz w tygodniu – między 18.00 a 19.00. Będzie można również w dowolnym czasie odtworzyć te zajęcia, które już się odbyły. Prowadzą je m.in. laureaci konkursu na Nauczyciela Roku, twórcy programów edukacyjnych oraz egzaminatorzy CKE. Twórcy platformy określają ich mianem nauczycieli pasjonatów, którzy „z entuzjazmem dzielą się wiedzą”.

      „Co zyskasz? Podczas zajęć omówimy kluczowe zagadnienia egzaminacyjne. Dowiesz, jakie są strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Zrozumiesz to, z czym masz problem na lekcjach w szkole. Nadrobisz zaległości. Przekonasz się, że nauka może być po prostu fajna” – zachęcają twórcy platformy.

      - W przyszłym tygodniu ósmoklasiści otrzymają za pośrednictwem szkół kody dostępu, które umożliwią im wejście na platformę learningową. Koszty w całości pokrywa nasz samorząd – dodaje Andrzej Motyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

                                                                                                                     Informacja ze strony Miasta Marki

     • Podsumowanie konkursu "Szkoła młodych patriotów"

     •      Miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Młodych Patriotów w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

      Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączali się w realizację zadań konkursowych, składamy serdeczne podziękowania i życzymy dalszych sukcesów.

      Sylwia Baranowska

      Szkolny Koordynator projektu

     • Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego

     • 16.03.2021 w godzinach od 10:00 do 11:30 odbędzie się I Etap Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego.  Spotkanie uczestników zaplanowane jest na platformie Microsoft Teams.

      Koordynator konkursuMarta Nowogrodzka

     • MISTRZ KALIGRAFII

     • Drodzy Uczniowie klas II i III,serdecznie zapraszam do udziału na szkolnym konkursie ładnego pisania "Mistrz kaligrafii".

      Cele konkursu:

      - motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma

      - doskonalenie umiejętności kształtnego, - proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania

      - zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej

      - wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma

      - propagowanie twórczości wybranego twórcy lub określonej tematyki.

      Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:

      1. Konkurs skierowany do uczniów klas drugich i trzecich.

      2. Prace samodzielnie wykonane przez dzieci, tekst napisany na papierze w trzy linie (klasy drugie) i jedną lub trzy linie (klasy trzecie).

      3. Format dowolny.

      4. Wykorzystanie fragmentów twórczości wybranego autora.

      5. Tekst napisany odręcznie dowolną techniką (pióro, długopis, ołówek).

      6. Tekst musi zawierać co najmniej 8 wersów (może być więcej).

      7. Praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenie tekstu na kartce papieru (marginesy, akapity, odstępy między wierszami itp.),

      8. Praca może zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki (np. ozdobna pierwsza litera wersu)

      Podpisane prace (imię i nazwisko ucznia, klasa) dostarczamy do wychowawcy klasy do 15 marca 2021 roku (poniedziałek).Ogłoszenie wyników oraz wystawa pokonkursowa odbędą się po dokonaniu oceny prac przez komisję konkursową.

       

                                                                                                                                                         Agata Danielak

     • My odporność zdobywamy i wirusom się nie damy!

     • Jesień i zima sprzyjają infekcjom, a każda, nawet najdrobniejsza z nich może być przeszkodą w codziennych obowiązkach. Jak skutecznie zadbać o zdrowie w ciągu nadchodzących miesięcy? Kluczem jest mocny układu odpornościowy, o czym warto wciąż pamiętać.
      Wiedząc, że nasi uczniowie i ich rodziny mają różne pomysły i sposoby na wzmocnienie odporności zaprosiliśmy chętne osoby do podzielenia się swoją wiedzą z innymi, poprzez wykonanie plakatów, napisanie rymowanki lub przygotowanie prezentacji.
      Uczniowie wykonali plakaty, najwięcej osób zaangażowało się w akcję z klasy 6A, dwie osoby ułożyły rymowanki na temat odporności.
      Taką rymowankę ułożyła Gabrysia Z. z klasy 6D:
      O Wirusie!
      My się ciebie nie boimy, bo maseczki wciąż nosimy.
      Ręce myjemy i dystans zachowujemy!
      Odporność super mamy, bo pijemy zakwas buraczany.
      Wirusowi się nie damy, na szczepienie czekamy.
      Do szkoły wrócić chcemy, bo nudzić się nie chcemy!

      Za wykonanie prac uczniowie otrzymali dodatkowe punkty z zachowania.
      Zapraszamy do obejrzenia prac w galerii, po powrocie do nauczania stacjonarnego plakaty te zostaną umieszczone w widocznych miejscach w szkole.
      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję.

      Zespół Profilaktyki i Promocji Zdrowia

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     • 21 lutego obchodziliśmy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to obchodzone jest na całym świecie już po raz 21.

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku. 

      Z tej okazji mamy dla Was 6 ciekawostek:

      1. Pierwszy druk w języku polskim datuje się na ok. 1475 rok, czyli na ok. 30 lat po wynalezieniu druku, i świadczy to o tym, że do Polski wynalazek ten dotarł rok wcześniej niż do Anglii. Druk zawierał 3 modlitwy: „Ojcze Nasz”, „Zdrowaś Mario”, „Wierzę w Boga”.
      2. Najdłuższy wyraz w języku polskim to: KONSTANTYNOPOLITAŃCZYKOWIANECZKA. Drugie miejsce na podium zajmuje wyraz: PIĘĆDZIESIĘCIOGROSZÓWKA, a trzecie – DŹWIĘKONAŚLADOWNICTWO.
      3. Najdłuższy wyraz w języku polskim złożony z liter ze znakami diakrytycznymi, czyli z liter z polskimi znakami, to: ŻÓŁĆ.
      4. Najdłuższe zdanie utworzone z wykorzystaniem wszystkich liter z „polskimi znakami” to: ZAŻÓŁĆ GĘŚLĄ JAŹŃ. Niestety, nie ma ono większego sensu.
      5. Najstarsze zapisane zdanie w języku polskim wypowiedziane prawdopodobnie przez Boguchwała do swojej żony, która mieliła zboże, datuje się na koniec XIII wieku i znajdziemy je w Księdze Henrykowskiej.  Brzmi ono: DAJ, AĆ JA POBRUSZĘ, A TY POCZYWAJ. Tłumaczone na dzisiejszy język zdanie znaczy tyle, co: Pozwól, abym ja mełł, a ty odpocznij.
      6. Najczęstszą literą, która występuje w języku polskim, jest „A” i stanowi 8,91% udziału w wyrazach. Najczęstszą spółgłoską jest „Z” – 5,64%. Z kolei najrzadziej używamy „Ń” – 0,20% oraz „Ź” – 0,06%.

      Dbajmy o Nasz Język Ojczysty!!!

       

      Ewelina Stryjecka-Doliwa

     • Walentynki po angielsku

     • W tygodniu poprzedzającym Walentynki uczniowie klas 4A, 4B i 4C poznali na lekcji angielskiego tradycje i zwyczaje związane z tym świętem, a szczególnie to, jak obchodzone jest w Australii. Następnie uczniowie wykonali w duchu arts&crafts własne karty walentynkowe, prace plastyczne, prace techniczne oraz wykorzystali inne formy działalności artystycznej by wyrazić swoją inspirację Walentynkami.

      Marta Musioł-Piłat

    • Mityczni wojownicy
     • Zaproszenie do konkursu mitologicznego

     • Zapraszamy uczniów klas V-VII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Mitologicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach w ramach popularyzowania wiedzy o Mitologii greckiej i jej ponadczasowości. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

      Ewelina Stryjecka-Doliwa

     • WYNIKI KONKURSU „ZDALNIE – BEZPIECZNIE”

     • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dwóch kategoriach wiekowych:

      Kategoria klas   1-3

      1 miejsce:

      ·         Aleksander Zięba 1d

      2 miejsce:

      ·         Olga Pietrzak 1a

      3 miejsce:

      ·         Róża Chróstowska 3d 

      OSOBY WYRÓŻNIONE:

      1.     Wojciech Suliga 1d

      2.     Paulina Kuba 3c

      3.     Maciej Wróblewski  2a

      Kategoria klas  4-8

      1 miejsce:

      ·         Bartosz Migryt 8c

      2 miejsce:

      ·         Justyna Pietrzak 5b

      3 miejsce:

      ·         Maksymilian Łapka 8c

       OSOBY WYRÓŻNIONE:

      1.     Wiktor Wójcik 4d

      2.     Karol Wójcik 4d

      3.     Maja Grzyb 6a

      4.     Bartosz Łapka 7b

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie „Zdalnie - bezpiecznie”. Prace uczniów znajdują się w galerii.

      Uczniów klas IV - VIII prosimy o odebranie nagród w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3. 

      Agnieszka Łapka

      fotogaleria

     • Wyniki Konkursu historyczno-plastycznego „Polska jest w nas” w ramach projektu „Szkoła młodych Patriotów”.

     • Konkurs historyczno-plastyczny zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku w Markach, w ramach udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Młodych Patriotów”.

      Organizatorzy konkursu: Sylwia Baranowska i Karolina Hankała
      Cele konkursu:

      - Edukacja patriotyczna i obywatelska dzieci i młodzieży.
      - Uwrażliwienie na wartości patriotyczno- narodowe.
      - Zainteresowanie uczniów tematyką patriotyczną, a w szczególnościniepodległościową.
      - Pobudzenie inwencji twórczej, wyobraźni, kreatywności.
      - Stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową,
      - Rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego.
      - Kształtowanie postaw uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez aktywność artystyczną.

      Prace ocenione zostały zarówno w nawiązaniu do tematyki konkursu oraz ciekawej i estetycznej formy plastycznej prac konkursowych.

      Wyniki konkursu:

      klasy 4-6

      1.Jakub Kruszyński,kl.6f

      2.Weronika Zięba, kl.6c

      3.Maja Żywczak,kl.4c


      Wyróżnienie:

      Hanna Zaremba, kl.6e
      Karol Wójcik, kl.4d
      Wiktor Wójcik, kl.4d


      klasy 1-3

      1.Maja Moskalska, kl.3
      2.Wojciech Suliga, kl.1d
      3. Jan Stemler, kl.1b

      Dziękuję za wszystkie wspaniałe prace i Wasz udział w konkursie.

      Z życzeniami sukcesów i radości z pracy twórczej!
      Karolina Hankała

     • Zima w Markach 2021 - podsumowanie półkolonii

     • Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki i beztroskiej zabawy w gronie kolegów i koleżanek. W tym  roku szkolnym w związku z pandemią Covid-19 ferie zimowe miały szczególny charakter. Odbywały się z przestrzeganiem reżimu sanitarnego, co jednak nie odebrało radości ze wspólnej zabawy.

      Uczestnicy korzystali z różnego rodzaju atrakcji zarówno w I jak i w II tygodniu ferii zimowych.

      Teatr „Blaszany bębenek” oraz teatr „Dobrego serca” zaproponowały spektakle o różnej tematyce, między innymi: „Księżniczka i rycerz”, „Baśniowy pokoik”, „Anaruk w Grenlandii”.

      W kinie uczestnicy obejrzeli filmy, które dostarczyły im wielu wrażeń i emocji.

      Dzieci brały udział w ciekawych warsztatach podczas których wykonywały ozdobne przypinki, modelowały balony, rysowały „magicznym” długopisem w technice 3D.

      Dwukrotnie uczniowie korzystały z sali zabaw Kids Fun, gdzie szaleństwom nie było końca.

      Wychowawcy grup dbali o bezpieczeństwo uczniów oraz by czas spędzony podczas ferii był wypełniony ciekawymi zajęciami: sportowymi, plastycznymi i profilaktycznymi. Odbywały się również liczne konkursy i gry stolikowe.

      Opiekunom grup: Pani Kindze Kołodziejczyk, Krystynie Bartos, Milenie Wawrzak, Magdalenie Kępce, Elżbiecie Wojeńskiej i Marzenie Złomaniec dziękujemy za opiekę i wspólnie spędzony czas.

       

      Koordynator akcji

      fotogaleria                            Małgorzata Sosnowska

     • ŚWIETLICOWY KONKURS NA OZDOBY CHOINKOWE

     • Z początkiem grudnia rozpoczęliśmy najpiękniejszy okres w ciągu całego roku. To czas zimowego szaleństwa na ozdoby i dekoracje świąteczne.

      W tym roku szkolnym wszystko jest zupełnie inaczej. Nie mogliśmy wspólnie, jak zawsze, zapełnić naszych tablic aniołami, bałwankami, choinkami i innymi cudami które wspólnie tworzyliśmy.

      Ze względu na to, że bardzo nam brakuje tych wspólnych, zimowych, zabaw,  postanowiliśmy stworzyć konkurs na ozdoby choinkowe trwający od 1 do 22 grudnia.

      WYNIKI KONKURSU:

       KATEGORIA KLAS 1:

      1 miejsce- Olga Pietrzak 1a

      2 miejsce- Aleksander Zięba 1d

      3 miejsce- Wojciech Suliga 1d

       

      KATEGORIA KLAS 2:

      1 miejsce- Filip Rutkowski 2c

      2 miejsce- Adam Gębczyk 2d

      3 miejsce- Kacper Ciski 2d

       

      KATEGORIA KLAS 3:

      1 miejsce- Julia Pękalak 3a

      2 miejsce- Krzysztof Matusik 3b

       

      OSOBY WYRÓŻNIONE:

       - Sonia Kułak 1a

       - Wojciech Kobus 1c

      - Bartosz Jaworski 2c

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do galerii pięknych ozdób choinkowych.

      Daria Chartowska,

      Michał Mianowski.

       

     • Finał szkolnej akcji charytatywnej „Z Mikołajem w Polskę”

     • Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom, którzy obficie wsparli Świętego Mikołaja i obdarowali wspaniałymi prezentami bardzo potrzebujące rodziny uczniów naszej szkoły. Spełniliście Państwo marzenia dzieci i sprawiliście, że okres Świąt Bożego Narodzenia był dla nich naprawdę radosny.  W piątek 18 grudnia prezenty trafiły do dzieci. To piękne i bardzo budujące, że nawet w tym trudnym czasie można było liczyć na Państwa pomoc i wielkie serce.

      DZIĘKUJEMY SERDECZNIE!!!!!!!!!!!!!!

      Ewa Gębska

      organizatorka akcji